IV Niedziela Zwykła – 30.01.2022 r.

Dzisiaj.

• Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego – wspieramy modlitwą drogę powołania sióstr zakonnych: Nazarię Wójcik i Barbarę Brodowską

• Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców oraz modlitwa za rodziny przyjmujące Obraz Chrystusa Króla w tym tygodniu na Mszy Św. o godz. 16.oo

• adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

• w poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
  • w środę Święto Ofiarowania Pańskiego. Na każdej Mszy św. – godz. 7.3o 11.oo i 17.oo – poświecenie gromnic. Jest to Dzień Rodzicielskiego Aktu Ofiarowania Dziecka Panu Bogu – dotyczy dzieci, które nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania. Taca przeznaczona na Wspólnotę Klarysek w Sandomierzu.
  • I czwartek miesiąca. Dzień dziękczynienia za Eucharystię. Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.oo. Spowiedź od godz. 16.oo. Wspomnienie św. Błażeja biskupa męczennika Msza św. o godz. 6.45 z błogosławieństwem gardeł i jabłek ( o godz. 17.oo bł. jabłek ).

Godzina Święta od godz. 23.oo do 24.oo

• I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 15.3o. Msza św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.oo.
  • I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź od godz. 16.oo. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.oo. Wspomnienie św. Agaty – błogosławieństwo chleba, soli i wody po Mszy św. o godz. 6.45 i 17.oo
  • I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych.

3. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół w tym tygodniu. Do sprzątania w sobotę zapraszam rodziny z Batorza I od Ryszarda Pastuchy do Piotra Skrzypka. Prosiłbym o przemycie posadzki w poniedziałek.

4. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela.

Dzisiaj do wspólnoty Kościoła poprzez sakrament chrztu świętego został włączony Karol Zarzeczny z Wólki Batorskiej.

Pogrzeb Władysława Krawczyka z Wólki Batorskiej w poniedziałek o godz. 11.oo.