II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 02.01.2022 r.

Dzisiaj.

• zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska: aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją , uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.

Intencja parafialna: o nowe powołania, za rodziny, naszej parafii i o dobre przygotowanie się do misji świętych.

• adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

• w czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Święto nakazane. Msze św. z poświęceniem kadzidła i kredy o godz. 7.3o 11.oo i 16.oo. Taca przeznaczona na misje.

I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe powołania także misyjne. Po Mszy św. o godz. 16.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w tej intencji.

Godzina Święta od godz. 23.oo do 24.oo

• I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 16.oo. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.oo
  • w niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Kończymy Okres Bożego Narodzenia.

Na Mszy św. o godz. 11.oo rozpoczniemy peregrynację obrazu Chrystus Króla do rodzin z Wólki Batorskiej – zapraszam wszystkie rodziny na wspólną modlitwę. Rozpoczniemy peregrynację od rodziny Krystyny Rugała a zakończymy u Henryki Trzcińskiej.

3. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół w tym tygodniu. Do sprzątania w sobotę zapraszam rodziny z Batorza I od Henryka Michałka do Danuty Saganowskiej. Prosiłbym o przemycie posadzki w poniedziałek.

4. Od przyszłego tygodnia rozpoczniemy tak jak w poprzednim roku spotkania kolędowe w kościele. Grafik podam za tydzień.

5. We wtorek zapraszam Radę Parafialną na godz. 18.oo.

6. Proszę bardzo o zabieranie śmieci i wzajemną troskę o cmentarz.

W czwartek pożegnaliśmy Mariannę Bakankiewicz z domu Graboś pochodzącą z Wólki Batorskiej a w piątek Józefa Zyśko z Wólki Batorskiej.

W poniedziałek pogrzeb Teodozjii Nieściur z Batorza II o godz.13.3o. Różaniec dzisiaj o 17.15.