III Niedziela Adwentu – 12.12.2021 r.

Dzisiaj.

• adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

• rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe

Roraty czyli Msza św. ku czci Matki Bożej od poniedziałku do soboty  o godz. 17.oo.

Nowenna przed Uroczystością Bożego Narodzenia – od czwartku po Mszy św. roratniej a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.oo

• w poniedziałek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Rocznica bolesnego wydarzenia wprowadzenia stanu wojennego. Modlimy się w intencji Ojczyzny
  • w czwartek Godzina Święta od godz. 23.oo do 24.oo

3. W środę zapraszam rodziny, które przyjęły obraz Chrystusa Króla na Msze św. w ich intencji o godz. 17.oo.

4. W sobotę na Mszy św. o godz. 17.oo dzieci pierwszokomunijne otrzymają książeczki do modlitwy.

5. Proszę o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w środę od godz. 14.oo

6. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę zapraszam rodziny z Batorza I od Jana Brodowskiego do Henryka Pastuchy. Prosiłbym o przemycie posadzki w poniedziałek.

7. Proszę bardzo o zabieranie śmieci i wzajemną troskę o cmentarz. Krzyże cmentarne proszę o złożenie przed bramą wejściową na cmentarz.

8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła tygodnik Niedziela.

Chór parafialny jako koordynatorzy zapraszają do udziału w świątecznej zbiórce „Paczuszka dla Maluszka” Fundacji Małych Stópek ,dla dzieci w domach dziecka ,domach samotnej matki i hospicjach w całej Polsce.

Zbiórka w naszej parafii zostanie przeprowadzona jak w ubiegłym roku od 1 do 20 grudnia.

W sobotę pożegnaliśmy Józefa Hałabis z Batorz Kolonii.