I Niedziela Adwentu – 28.11.2021 r.

Dzisiaj.

• rozpoczęliśmy czas Adwentu, pierwszy okres roku liturgicznego. W pierwszym etapie do 16 grudnia Adwent przygotowuje nas na powtórne przyjście Chrystusa w drugim od 16 grudnia do Bożego Narodzenia. Rekolekcje adwentowe od III Niedzieli Adwentu, spowiedź adwentowa w środę 15 grudnia.

• Msza św. z rodzinami, które w tym tygodniu przyjmą obraz Chrystusa Króla o godz. 16.oo

• można zaopatrywać się w świece „ Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” w cenie 10 zł.

• adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

Roraty czyli Msza św. ku czci Matki Bożej od poniedziałku do soboty o godz. 17.oo

• w poniedziałek rozpoczniemy nowenną przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP o 16.45 ( w dni powszednie do 7 grudnia)

• we wtorek Święto Św. Andrzeja, Apostoła

• I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele. Po Mszy św. o godz. 17.oo adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji. Spowiedź od godz. 16.oo

Godzina Święta od godz. 23.oo do 24.oo

• I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.45. Nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o godz. 17.oo. Spowiedź od godz. 15.3o. Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

• I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź od godz. 16.3o. Nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o godz. 17.oo

• I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych.

• Na Mszę św. o godz. 16.oo zapraszam rodziny, które od niedzieli 5 grudnia będą przyjmować obraz Chrystusa Króla.

3. Od przyszłej niedzieli proszę o rozniesienie opłatków do każdej rodziny. Ofiary będą przeznaczone na przygotowanie miejsca na relikwie św. Stanisława, naszego patrona.

4.  Radę Parafialną zapraszam w środę na godz. 19.oo

5. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę zapraszam rodziny z Batorza I od Mateusza Mudraka ( strona lewa) oraz Drozda Ryszarda. Prosiłbym o przemycie posadzki w poniedziałek. Rodziny od Stanisława Wójcika do Zbigniewa Zyśko będą przygototywać kościół na święta.

6. Proszę bardzo o zabieranie śmieci i wzajemną troskę o cmentarz.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła tygodnik Niedziela.

W sobotę pożegnaliśmy Janinę Graboś z Kolonii Batorz i Henryka Zuń ze Świdnika pochodzącego z Wólki Batorskiej.

Chór parafialny jako koordynatorzy zapraszają do udziału w świątecznej zbiórce „Paczuszka dla Maluszka” Fundacji Małych Stópek ,dla dzieci w domach dziecka ,domach samotnej matki i hospicjach w całej Polsce.

Zbiórka w naszej parafii zostanie przeprowadzona jak w ubiegłym roku od 1 do 20 grudnia.

W inicjatywę można włączyć się przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak : proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy itp.

Następnie prosimy o pozostawienie artykułów w wyznaczonym miejscu w kościele .

W podziękowaniu dla każdego za okazane wsparcie w koszyczku przygotowany będzie upominek.

Nie zapominajmy, w czasie bożonarodzeniowych przygotowań , o tych najmniejszych i najbardziej potrzebujących !

Zapraszamy do zbiórki