XXXIII Niedziela Zwykła – 14.11.2021 r.

Dzisiaj.

• adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

Modlitwa wypominkowa w poniedziałek i wtorek – Wólka Batorska; w środę i czwartek- Batorza Drugi – o godz. 17.oo: Msza św. i różaniec.

• w poniedziałek Msza św. wotywna o Duchu Świętym o godz. 6.45
  • we wtorek Msza św. wotywna o Św. Stanisławie, naszym patronie o godz. 6.45
  • w środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Godzina Święta od godz. 23.oo do 24.oo

• w sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
  • w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

3. W piątek modlitwa za zmarłych na przestrzeni ostatniego roku od 20 listopada 2020 r. Msza św. o godz. 17.oo. W czasie Mszy św. , każdy ze zmarłych zostanie wypomniany oraz rodzina zapali znicz od paschału.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczniemy peregrynację obrazu Jezusa Króla, która będzie przygotowywać nas do misji świętych i umacniać w wierze nasze rodziny. Na sumie zaproszony ksiądz rozpocznie peregrynację poprzez przekazanie obrazu Chrystusa rodzinie Jana Kozika z Kolonii Batorz. Na sumę zapraszam więc rodziny z Kolonii Batorz. Prosiłbym wcześniej o przystąpienie do spowiedzi całej rodziny, która przyjmuje obraz. Do chorych z Kolonii Batorz udam się w piątek od godz. 10.oo – do tych, którzy nie mogą przyjechać do kościoła ( gdyby ktoś sobie nie życzył proszę wcześniej poinformować ). Wraz z obrazem będzie przekazywany modlitewnik. Przekazanie obrazu niech odbywa się o godz. 18.oo. Następne siedem rodzin, które od niedzieli 28 listopada będą przyjmować obraz zapraszam na Mszę św. w sobotę 27 listopada na godz. 17.oo.

W przyszłą niedzielę Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców o godz. 16.oo.

5. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół i otoczenie w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę zapraszam rodziny z Batorza I od Jerzego Boczka do Henryka Michałka. Prosiłbym o przemycie posadzki w poniedziałek.

6. Proszę bardzo o zabieranie śmieci i wzajemną troskę o cmentarz. Krzyże cmentarne proszę o złożenie przed bramą wejściową na cmentarz.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła tygodnik Niedziela.