XXIX Niedziela Zwykła – 17.10.2021 r.

Dzisiaj

• zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia jako żywy pomnik dla Jana Pawła II
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.
  • Radę Parafialną zapraszam na spotkanie o godz. 17.45.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.oo w niedziele po Mszy św. o godz. 16.oo.

Do prowadzenia modlitwy różańcowej zapraszam: poniedziałek klasa IV; wtorek – klasa V;  środa klasa VI;  czwartek – klasy I III; piątek klasa VIII AB; sobota – Róże Różańcowe z Batorza II.

• w poniedziałek Święto Św. Łukasza, Apostoła. Modlimy się w intencji Służby Zdrowia – zapraszam na Mszę św. i różaniec na godz. 17.oo
  • we wtorek Msza św. wotywna o św. Stanisławie, naszym patronie o godz. 17.oo
  • w środę wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana
  • czwartek  Godzina Święta od godz. 23.oo do 24.oo
  • w piątek Święto Poświęcenia Bazyliki  Katedralnej w Sandomierzu, modlimy się za Kościół diecezjalny
  1. 3.  Wspólna modlitwa różańcowa podczas procesji w poszczególnych miejscowościach:

* w poniedziałek – Kolonia Wólka Batorska od Krzyża

* we wtorek – Wólka Batorska od Krystyny Rugała d Remizy

* w środęBatorz II  od rodziny Hałabisów od rodziny Felków

* w czwartek – Kolonia Batorz  od rodziny Dariusza Wójcika do rodziny Mirosława Kamińskiego

* w piątek procesja po Batorzu I po Mszy św. o godz. 17.oo przez ulicę Słoneczną.

Rozpoczęcie o godz. 18.3o. Zapraszam ze świecami parafian poszczególnych miejscowości.

1. W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich rodziców na Mszę św. o godz. 16.oo. Po Mszy św. spotkanie.

1. Do porządkowania skarpy i placu przed cmentarzem zapraszam rodziny z Wólki Batorskiej i Batorza I w poniedziałek na godz. 9.3o. Proszę o zabranie narzędzi: grabie, miotły i kosy.

1. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół i otoczenie w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę zapraszam rodziny z Kolonii Batorz od Mariana Szyszki do Teresy Nieściur. Prosiłbym o przemycie posadzki w poniedziałek.

1. Proszę bardzo o zabieranie śmieci i wzajemną troskę o cmentarz. Proszę też zwrócić uwagę na to, aby ograniczyć sztuczne kwiaty pamiętając o tym, że wystrój grobu jest tylko symboliczny.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła tygodnik Niedziela i dwumiesięcznik Miłujcie się.

W piątek pożegnaliśmy Genowefę Sulowską z Wólki Batorskiej ( Lublin ).

Dzisiaj na sumie Zofia Panas  z Batorza I zostanie włączona do wspólnoty Kościoła poprzez sakrament chrztu świętego.