XXVIII Niedziela Zwykła – 10.10.2021 r.

Dzisiaj

• adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.oo w niedziele po Mszy św.  o godz. 16.oo.

Do prowadzenia modlitwy różańcowej zapraszam: poniedziałek klasa IV; wtorek – klasa V;  środa klasa VI;  czwartek – klasy I III; piątek klasa VIII AB; sobota – Róże Różańcowe z Batorza I.

• w poniedziałek Msza św. wotywna o Duchu Świętym o godz. 17.oo
  • we wtorek Msza św. wotywna o św. Stanisławie, naszym patronie o godz. 17.oo
  • w środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; dzień imienin Ks. Bp Edwarda Frankowskiego
  • czwartek  Godzina Święta od godz. 23.oo do 24.oo
  • w piątek wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła
  • w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

1. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół i otoczenie w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę zapraszam  rodziny z  Kolonii Batorz od Jana Kozika do Dariusza Wójcika. Prosiłbym o przemycie posadzki w poniedziałek.

1. W przyszłym tygodniu podjelibyśmy się prac przy uporządkowaniu terenu wokół cmentarza. Proszę bardzo o zabieranie śmieci i wzajemną troskę o cmentarz. Proszę też zwrócić uwagę na to, aby ograniczyć sztuczne kwiaty pamiętąc o tym, że wystrój grobu jest tylko symboliczny.

1. Pan Mirosław Kamiński od poniedziałku rozpocznie wykonywanie ławek. Dziękuję ty, którzy ofiarowali drzewo; panu Waldemarowi Michałkowi za zaangażowanie w zbiórkę drzewa; panu Piotrowi Skrzypkowi za wysuszenie pierwszej partii drzewa; panu Wójtowi za pomoc na każdym etapie, Radnym za pierwszą zbiórkę.

1. W przyszłą niedzielę zapraszam Radę Parafialną na spotkanie o godz. 17.45.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła tygodnik Niedziela.

W poniedziałek pożegnaliśmy Mariannę Krawczyk z Wólki Batorskiej.

Dzisiaj na sumie Dominik Dąbrowski z Wólki Batorskiej zostanie włączony do wspólnoty Kościoła poprzez sakrament chrztu świętego.

Małżonkowie Krystyna i Józef Zarzeczni z Batorza II przezywają jubileusz 50- lecia zawarcia związku małżeńskiego.