XXVI Niedziela Zwykła – 26.09.2021 r.

Dzisiaj

 • liczenie wiernych
 • adoracja Najświętszego Sakramentudla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

 

 1. W tym tygodniu:

W piątek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej poprzez rozważanie tajemnic różańca świętego. Nabożeństwa różancowe w dni powszednie po Mszy sw. o godz. 17.oo w niedziele po Mszy św. o godz. 16.oo.

 

 • w poniedziałek wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana
 • we wtorek wspomnienie św.  Wacława, męczennika
 • w środę Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 • czwartek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła                                                   Godzina Święta od godz. 23.oo do 24.oo
 • I piątek miesiaca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 15.3o. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.oo. Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
 • I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź od godz. 16.oo. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.oo. Wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.
 • Niedziela. Odpust parafiany ku czci Św. Aniołów Stróżów. Główna Msza św. odpustowa o godz. 12.oo. Po Mszy św. procesja. Orszak procesyjny: strażacy Krzyż i baldachim; feretron Chrystusa Króla – Wspólnota dla Intronizacji; Serca Jezusowego kandydaci do bierzmowania; Matki Bożej Fatimskiej i Częstochowskiej członkowie Koła Żywego Różańca; różaniec –dzieci przystępujący do I Komunii Świętej i dzieci, które były w ubiegłym roku.

 

 1.  Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół i otoczenie w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę zapraszam  rodziny z Wólki  Batorskiej od Stanisława Szymończyka do Jerzego Winiarczyka. Prosiłbym o przemycie posadzki w poniedziałek i uporządkowanie tereny wokół kościoła i starej plebanii ( wywóz śmieci koło lasku ).

 

 1. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Gorzyc w sobotę . Wyjazd z Błażka o godz. 7.3o. Koszt 20 zł. 4 osoby z parafii.Informacje szczegółowe na tablicy ogłoszeń.

 

 1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła tygodnik Niedziela.

 

 

We wtorek pożegnaliśmy Henryka Gwizdala z Batorza II. W środę pogrzeb Danuty Czerwonka z domu Sikora o godz. 14.oo.