XXV Niedziela Zwykła – 19.09.2021 r.

Dzisiaj

  • adoracja Najświętszego Sakramentudla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

 

  1. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek wspomnienie Św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana i Towarzyszy
  • we wtorek Święto Św. Mateusza, Apostoła
  • w środę Msza św. wotywna o MB Nieustającej Pomocy o godz. 6.45
  • czwartek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana     Godzina Święta od godz. 23.oo do 24.oo

 

  1. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół i otoczenie w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę zapraszam  rodziny z Wólki  Batorskiej od Tomasza Pizoń do Anny Rugała. Prosiłbym o przemycie posadzki w poniedziałek i wykoszenie trawy uwzględniając jeszcze teren za starą plebanią.

 

  1. XXXVII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę odbędzie się w dniach 25 – 26 września.Informacje szczegółowe na tablicy ogłoszeń.

5. Spotkanie Kół Różańcowych w Gorzycach 2 października. Proszę o zgłoszenia do przyszłej niedzieli. 

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła tygodnik Niedziela.

 

7. Napłynęła inforacja, że zebrano potrzebną kwotę na operację Wiktorii Bednarz. Termin na 23 październiaka. Dziękując za ofiary rodzina prosi o modlitwę.

 

8. Od 17 września w polskich kinach będzie można oglądać nowy film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”.Fabuła filmu „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” koncentruje się na losach wojennych księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski.

Od 1 października w polskich kinach można oglądać znakomity film fabularny pt. Fatima, opowiadający historię objawień Matki Bożej w Fatimie. Ta hollywoodzka produkcja w opinii wielu najlepszą w historii kina ekranizacją wydarzeń fatimskich.

 

Do wspólnoty Kościoła dziś zostaną włączone dzieci: Fabian Świercz z Batorza I   i Pola Baran z Wólki Batorskiej