XXIV Niedziela Zwykła – 12.09.2021 r.

Dzisiaj

• beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej rozpocznie się o godz.12.oo. w światyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Uroczystościom będzie przewodniczył papieski delegat kard. Marcello Semeraro.
  • adoracja Najświętszego Sakramentudla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

• w poniedziałek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Droga Krzyżowa ( jeżeli warunki na to pozwolą w lasku )  i adoracja Krzyża o godz. 19.oo
  • w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Apel jasnogórski o godz. 21.oo i modlitwa różńcowa
  • czwartek wspomnienie św. męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa Godzina Święta od godz. 23.oo do 24.oo
  • w sobotę Święto Św. Stanisława Kostki. W tym dniu zapraszam dzieci i młodzież na modlitwę. Na Mszy św. o godz. 17.oo także rozpoczną swoje przygotowanie dzieci do I Komunii Św. i młodzi do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.

1. 3.  Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół i otoczenie w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę zapraszam  rodziny z Wólki  Batorskiej od Zygmunta Wcisło i dalej rodziny z Wólki Batorskiej Las. Prosiłbym o przemycie posadzki w poniedziałek i wykoszenie trawy uwzgledniając teren za starą plebanią.

1. Mieszkańcy Wólki Batorskiej i Kolonia Wólka Batorska złożyli ofiarę dożynkową. Bóg zapłać.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła tygodnik Niedziela.