XXI Niedziela Zwykła – 22.08.2021 r.

Dzisiaj

 • W tym miesiącu podejmujemy wysiłek troski o trzeźwość. Jest wystawiona Księga Trzeźwości na bocznym ołtarzu Serca Jezusowego. W wieczory sierpniowe o godz. 21.oo apelem jasnogórskim będziemy rozpoczynali modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny, naszych rodzin   i o trzeźwość.
 • adoracja Najświętszego Sakramentudla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 20.oo.

 

 1. W tym tygodniu:
 • w poniedziałek Msza św. wotywna o Duchu Św. o godz. 6.45
 • we wtorek Święto Św. Bartłomiera, Apostoła
 • w środę Msza św. wotywna o Matce Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 6.45
 • w czwartek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.3o 11.oo i 18.oo. Godzina Święta przeżywana wspólnotowo od godz. 23.oo do 24.oo
 • w piątek wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna
 • w sobotę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

 

 1. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół i otoczenie w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę zapraszam  rodziny z Wólki  Batorskiej od Mariana Siwka do Zofii Michałek. Prosiłbym    o przemycie posadzki w poniedziałek i wykoszenie trawy.

 

 1. Zainspirowani myślą papieża Franciszka – jako Centrum Życia i rodziny – zainaugorowaliśmy kampanię „Dzień Ojca na nowo!”, która ma na celu ustanowienie obchodów Dnia Ojca na 19 marca – w uroczystość św. Józefa. Dotychczasowa data – 23 czerwca – nie jest w żaden sposób zakorzeniona w naszej kulturze. Podpisy można składać do przyszłesj niedzieli łącznie na stoliku przy wyjściu z kościoła. Szczególowe informacje na stronie internetowej www.DzienOjca.pl

 

 1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła tygodnik Niedziela.
 1. Do suszenia zostało przewiezione drzewo na ławki – dziękujemy panu Piotrowi Skrzypkowi. Za około miesiąc pan Mirosław Kamiński powinien rozpocząć wykonywanie ławek. Dziękujemy za wykonanie pierwszych szaf do zakrystii.