Wniebowzięcie NMP – 15.08.2021 r.

Dzisiaj

 • W tym miesiącu podejmujemy wysiłek troski o trzeźwość. Jest wystawiona Księga Trzeźwości na bocznym ołtarzu Serca Jezusowego. W wieczory sierpniowe o godz. 21.oo apelem jasnogórskim będziemy rozpoczynali modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny, naszych rodzin i o trzeźwość.
 • Akatyst ku czci NMP połączony z modlitwą różańcową o godz. 20.oo zakończony procesją ze świecami wokół kościoła po apelu jasnogórskim.

 

 1. W tym tygodniu:
 • w poniedziałek Msza św. wotywna o Duchu Św. o godz. 6.45
 • we wtorek wspomnienie św. Jacka, kapłana
 • w środę Msza św. wotywna o Matce Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 6.45
 • w czwartek Godzina Święta przeżywana indywidualnie od godz. 23.oo do 24.oo
 • w piątek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
 • w sobotę wspomnienie św. Piusa X, papieża

 

 1. Dziękuję tym, którzy przygotowywali kościół i otoczenie w minionym tygodniu.Do sprzątania w sobotę zapraszam  rodziny z Wólki  Batorskiej od Henryka Wnuka do Wiesława Szymończyka. Prosiłbym o przemycie posadzki w poniedziałek i wykoszenie trawy.

 

 1. Referat Finansowy Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu składa podziękowanie za przekazaną tacę i złożoną ofiarę przy okazji uroczystości bierzmowania, która odbyła się 25 lipca 2021 r. Kwota pieniężna została wpłacona na konto duszpasterstwa młodzieży.

 

 1. Zainspirowani myślą papieża Franciszka – jako Centrum Życia i rodziny – zainaugorowaliśmy kampanię „Dzień Ojca na nowo!”, która ma na celu ustanowienie obchodów Dnia Ojca na 19 marca – w uroczystość św. Józefa. Dotychczasowa data – 23 czerwca – nie jest w żaden sposób zakorzeniona w naszej kulturze. Podpisy można składać do przyszłesj niedzieli łącznie na stoliku przy wyjściu z kościoła. Szczególowe informacje na stronie internetowej www.DzienOjca.pl

 

 

W  środę pożegnaliśmy Piotra Kot z Batorza II.

W sobotę związek małżeński zawarli Łukasz Rugała i Kinga Pizoń.

Dzisiaj do Kościoła poprzez sakrament chrztu św. wprowadzimy Tymoteusza Psujek z Ponikw.