XVII Niedziela zwykła – 25.07.2021 r.

Biskupi podjęli decyzję o zniesieniu dyspensy od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione od 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach.

 

Dzisiaj

 • na Mszy św. o godz. 11.oo młodzież naszej parafii ( 34 osoby ) przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Ks. Bp Edwarda Frankowskiego. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
 • adoracja Najświętszego Sakramentudla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 20.oo.

 

 1. W tym tygodniu:

W dni powszednie po pierwszej Mszy św. będzie odmawiana litania do Krwi Chrystusa. Zapraszam do odmawiana tej litanii i uwielbienia Krwi naszego zbawienia w codziennej modlitwie.

 

 • w poniedziałek wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
 • we wtorek Msza św. wotywna o św. Stanisławie naszym patronie o godz. 6.45.     
 • w środę Msza św. wotywna o Matce Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 6.45.
 • czwartek Godzina Święta przeżywana wspólnotowo od godz. 23.oo do 24.oo
 • w sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana
 • w niedzielę rozpoczynamy miesiąc sierpień, który przywołuje rocznicowe wydarzenia związne z historią naszego narodu a zarazem jest to czas pielgrzymowania na Jasna Górę do tronu Królowej Polski. W tym miesiącu podejmujemy także wysiłek troski o trzeźwość. Będzie wystawiona Księga Trzeźwości na bocznym ołtarzu Serca Jezuswego. W wieczory sierpniowe o godz. 21.oo apelem jasnogórskim będziemy rozpoczynali modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny, naszych rodzin i o trzeżwość.

 

 1. Dziękuję rodzicom młodzieży bierzmowanej za porządki w kościele i wykoszenie trawy. Do sprzątania w sobotę zapraszam  rodziny z Kolonii Wólka Batorska. Prosiłbym o przemycie posadzi w poniedziałek i wykoszenie trawy.

 

 1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela.

 

 

Związek małżeński w sobotę zawarli Bartosz Skoczylas i Monika Kozik.