XIII Niedziela Zwykła – 27.06.2021 R.

Biskupi podjęli decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione od 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach.

Dzisiaj

• rozpoczynamy rekolekcje przed Intronizacją Najświętszego Serca Pana Jezusa jako naszego Króla
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa  o godz. 20.oo.

Rozpoczynamy w czwartek miesiąc lipiec poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa, Krwi Odkupienia. W dni powszednie po pierwszej Mszy św. będzie odmawiana litania do Krwi Chrystusa. W ten czwartek podczas wieczornej adoracji. Zapraszam do odmawiana tej litanii i uwielbienia Krwi naszego zbawiciela w codziennej modlitwie.

• nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 18.oo
  • w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • we wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.3o 11.oo i 18.oo
  • w środę Msza św. wotywna o Matce Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 6.45. Msza Św. Intronizacjna z udziałem Ks. Bp Edwarda Frankowskiego i zaproszonych gości o godz. 18.oo
  • I czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania. Po Mszy św. o godz. 18.oo adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji.

Godzina Święta przeżywana indywidualnie od godz. 23.oo do 24.oo

• I piątek miesiaca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 17.oo. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 18.oo
  • I sobota miesiąca. Wymagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 19.oo. Procesja ze świecami w stronę Janowa Lubeskiego..
  • I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświetszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych. Rocznica sakry i ingresu Bp Krzysztofa Nitkiewicza, pasterza naszej diecezji.

1. Dziękuję grupie z minionego tygodnia za porządki w kościele. Do sprzątania w sobotę zapraszam rodziny  z Batorza II od  Jarosława Zyśko do Jana Jakubaszka. Prosiłbym o przemycie posadzi w środę i wykoszenie trawy. Jest to już przygotowanie kościoła na Akt Intronizacji.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje sięi tygodnik Niedziela i dwumiesięcznik Miłujcie się.

Na Mszy św. o godz. 11.oo został włączony do wspólnoty Kościoła Oskar Skorupa.