XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021 R.

Dzisiaj.

W dniach 11 i 12 czerwca 2021 r., pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, odbyło się 389. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski.

Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju, biskupi z uznaniem przyjęli decyzję rządu o zmianie ograniczeń sanitarnych w kościołach i budynkach przeznaczonych do sprawowania kultu religijnego. Podjęli także jednogłośnie decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione od 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach.

• Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć 7 – letnią Wiktorię Bednarz. Batorz II złożył już ofiarę.
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa

o godz. 20.oo. Zapraszam na adorację przed Aktem Intronizacji rodziny Batorza I.

• nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.oo a w niedzielę podczas adoracji o godz. 20.oo
  • w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • we wtorek Msza św. wotywna o św. Stanisławie, naszym patronie o godz. 18.oo.
  • w środę Msza św. wotywna o Matce Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 6.45.
  • czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

Godzina Święta przeżywana wspólnotowo od godz. 23.oo do 24.oo

• w niedzielę rozpoczynamy rekolekcje przed Intronizacją Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rekolekcje przeprowadzi o. Władysław Sojka. Będzie to przygotowanie do Intronizacji osobistej, rodzinnej i społecznej. Spowiedź w poniedziałek 28 czerwca og godz. 16.oo do 17.3o. Dziękuje młodziezy z Ksm – u za roznoszenie folderów.

1. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. dziękczynna oraz w intencji dzieci w czwartek o godz. 18.oo. Zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Spowiedź wtorek i środa od godz. 17.oo.

1. Dziękuję grupie z minionego tygodnia za porządki w kościele. Do sprzątania w sobotę zapraszam rodziny  z Batorza II od  Romana Winiarczyka do Marka Serwatki. Prosiłbym o przemycie posadzi w poniedziałek i wykoszenie trawy. Jest to już przygotowanie kościoła na Akt Intronizacji.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje sięi tygodnik Niedziela i dwumiesięcznik Miłujcie się.

W poniedziałek pogrzeb Tadeusza Tomiło ( Antoniówka )

W przyszła niedzielę na sumie chrzest Oskara Skorupa.