Uroczystość Najświętszej Trójcy– 30.05.2021r.

• adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.3o.
  • Nabożeństwa majowe o godz. 20.3o z procesją wokół kościoła zakończone apelem jasnogórski.
  • od poniedziałku dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać Biały Tydzień na Mszy św. o godz. 18.oo.
  • w poniedziałek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie nabożeństw majowych.
  • we wtorek rozpczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.oo; w niedziele podczas adoracji o godz. 20.oo. Wspomnienie św. Justyna, męczennika. Modlimy się w intencji dzieci – przeżywamy Dzień Dziecka.
  • w środę wspomnienie bł. męczenników Sadoka i Towarzyszy
  • czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.3o 11.oo i na zakończenie procesji w Wólce Batorskiej. Procesja Eucharystyczna po sumie do 4 ołtarzy;
  1. Batorz I – pod szkołą
  2. Batorz I kolo rodziny Wierzchowiaków
  3. BatorzII – koło rodzin: Winiarczyków i Michałków
  4. Wólka Batorska – koło remizy i Msza św. dla tych, którzy nie uczestniczyli.

Prosiłbym do baldachimu strażaków z wymianą warty przy poszczególnych ołtarzach ( w drodze na Wólkę podczas drogi), podobnie do feretronów; proszę też młodzież szczególnie kandydatów do bierzmowania o włączenie się do procesji. Dziewczynki do kwiatów z wymianą przy poszczególnych ołtarzach.

Godzina Święta przeżywana indywidualnie od godz. 23.oo do 24.oo

• I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 16.3o. Msza św. i nabożeństwo o godz. 18.oo. Rozpoczynamy oktawę Bożego Ciała z procesją po Mszy św. o godz. 18.oo wokół kościoła.
  • I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. z procesją eucharystyczna i jednocześnie z figurą Matki Bożej Fatimskiej po Mszy św. o godz. 18.oo. Spowiedź od godz. 17.oo
  • w niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.oo. Rozpoczniemy przygotowania do Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele zapraszam rodziny z Kolonii Batorz i Batorza II na adorację o godz. 20.oo.13 czerwca rodziny z Wólki Batorskiej i Kolonii Wólka Batorska. 20 czerwca rodziny z Batorza I. Intronizacja będzie 30 czerwca o godz. 18.oo.

1. 3. W czasie Oktawy Bożego Ciała modlimy się o urodzaje na Mszy św. o godz. 18.oo.

* piątek – Koloni Wólka Batorska

* poniedziałek – Wólka Batorska

* wtorek – Batorz II

* środa – Kolonia Batorz

* czwartek – Batorz I

1. Sakrament bierzmowania będzie udzielony w naszej parafii przez Ks. Bp Edwarda Frankowskiego 25 lipca na Mszy św. o godz. 11.oo.

1. Dziękuję grupie z minionego tygodnia za porządki w kościele. Do sprzątania w sobotę zapraszam rodziny z Batorza II od Kazimierza Szymończyka do Janusza Kowalskiego. Prosiłbym o przemycie posadzi rodziców dzieci klasy III.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje sięi tygodnik Niedziela.

1. Pod kościołem zbiórka na chore dziecko.

1. Pielgrzymka z Janowa Lubelskiego do Radecznicy w sobotę 12 czerwca. Można dołączyć z różnych miejsc.