V Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021 r.

Dzisiaj.  

 • adoracja Najświętszego Sakramentudla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.3o.
 • Nabożeństwa majowe o godz. 20.3o z procesją wokół kościoła zakończone apelem jasnogórski.

Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 18.oo, w niedziele o godz. 20.3o z procesją wokół kościoła zakończone apelem jasnogórski. W miesiącu maju o godz. 21.oo dzwony będą nam przypominać o Maryi jako naszej Królowej i Matce.

 

 1. W tym tygodniu:
 • w poniedziałek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.3o 11.oo i 16.oo. Po Mszy św. porannej delegacja Urzędu Gminy złoży kwiaty pod pomnikiem. Wieczorem o 20.3o nabożeństwo majowe z procesją zakończone apelem jasnogórskim.
 • we wtorek wspomnienie sw. Floriana, patrona strażaków. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 18.oo
 • w środę nabożeństwo do św. Józefa po Mszy św. o godz. 18.oo. Jest to także I dzień triduum przed uroczystością odpustową ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika. Zapraszam mężczyżn.
 • I czwartek miesiaca. Modlimy się o nowe i święte powołania do służby w Kościele. II dzień triduum – zapraszam kobiety.  

Godzina Święta przeżywana indywidualnie od godz. 23.oo do 24.oo

 • I piątek. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od wtorku, od godz. 17.oo. Msza św. i nabożeństwo majowe połączone z wynagrodzeniem Najświętszemu Sercu Jezusa o godz. 18.oo. Litania do Serca Pana Jezusa po pierwszej Mszy św. porannej. III dzień triduum – zapraszam dzieci i młodzież.
 • w sobotę Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski, naszej diecezji i parafii. Msze św. o godz. 7.3o 11.oo z procesją wokół kościoła i 16.oo. Podczas procesji: strażaków zapraszam do baldachimu i asysty także w czasie Mszy św. Chorągwie – mężczyźni z Batorza I; feretrony – Chrystusa Króla – mężczyźni ze wspólnoty niedzielnej adoracji, Serca Jezusowego – kobiety, Matki Bożej Fatimskiej – koła różańcowe a Matki Bożej Częstochowskiej – kandydaci do bierzmowania. Wieczorem nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła o godz. 20.3o.

 

 1. Uroczystość I Komuni Świętej będzie miała miejsce 30 maja. Rocznica I Komunii Świętej 27 maja o godz. 18.oo.

 

 1. Ofiary na ramę złożyło już 22 rodzin.

 

 1. Dziękuję grupie z minionego tygodnia za porządki w kościele. Do sprzątania w piątek zapraszam rodziny z Batorza I:  od Aureli Siek do końca Batorza I. We wtorek prosiłbym o przemycie posadzki. Proszę także o wykoszenie traw.

 

 1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik Niedziela.

           

Dzisiaj przez sakrament chrztu św. do wspólnoty Kościoła została włączona Adrianna Michałek z  Batorz I.