IV Niedziela Wielkanocna – 25.04.2021 r.

Dzisiaj  

 • Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców o godz. 16.oo
 • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa mojowe w tygodniu o godz. 18.oo, w niedziele o godz. 20.3o z procesją wokół kościoła zakończone apelem jasnogórski. W miesiącu maju o godz. 21.oo dzwony będą nam przypominć o Maryi jako naszej Królwej i Matce.

 

 1. W tym tygodniu:

 

 • w czwartek Święto Św. Katarzyny Sienejskiej, dziewicy i doktora Kościoła.  Godzina Święta przeżywana wspólnotowo od godz. 23.oo do 24.oo
 • w sobotę rozpoczynamy miesiąc maj. Wspomnieie dowolne św. Józefa, robotnika na Mszach porannych.. Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, np. „Do Ciebie, Święty Józefie”, w dniu 1 maja.

I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź od godz. 17.oo. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 18.oo. Nabożeństwo majowe podczas procesji wokół kościoła około godz. 20.15

 • I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemic różańcowych.

 

 

 1. Uroczystość I Komuni Świętej będzie miała miejsce 30 maja. Rocznica I Komunii Świętej 27 maja o godz. 18.oo.

 

 1. Ofiary na ramę złożyło już 19 rodzin.

 

 1. Dziękuję grupie z minionego tygodnia za porządki w kościele. Do sprzątania w sobotę zapraszam rodziny z Batorza I:  od  Jerzego Kochan do Jerzego Kowalczyka.W poniedziałek prosiłbym o przemycie posadzki.

 

 1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje sięi tygodnik Niedziela.

 

 1. W związku z trwającym Rokiem Św. Józefa z Janowa Lubelskiego do Kocudzy organizowana jest piesza pielgrzymka „Droga Mężczyzn do św. Józefa”. Zapisy w santkuarium lub:edk.janowlubelski@gmail.com oraz na profilu facebookowym „EDK Janów Lubelski”.

 

 W sobotę pożegnaliśmy Genowefę Krawczyk z Wólki Batorskiej.