VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021 r.

Dzisiaj.

• rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem “Trzeźwością pokonywać kryzys”. W 2020 roku Polacy wydali na alkohol aż 40 miliardów złotych. Można za to kupić ponad 100 tys. mieszkań średniej wartości. Tam, gdzie brakuje trzeźwości w nadmiarze, pojawiają się problemy. Mnożą się dramaty całych rodzin, wspólnot i całych środowisk. Trzeźwość jest tamą, która chroni życie.

Łaskę trzeźwości dla wszystkich, którzy popadli w uzależnienie, wypraszać można przez modlitwę i pokutę. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu trwać będzie do 20 lutego.

• adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

• w poniedziałek Msza św. wotywna o Duchu Świętym o godz. 8.oo
  • we wtorek Msza św. wotywna o Św. Stanisławie, naszym patronie o godz. 8.oo
  • w środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu – czterdziestodniowej pokuty. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.3o 11.oo i 17.oo. 14.3o Ponikwy. Zachowujemy post ścisły czyli ilościowy i jakościowy. Przypominam o poście w  każdy piątek roku.

Jest to dzień pokutny. Pan Jezus mówił do bezradnych Apostołów wobec zła: te duchy wyrzuca się modlitwą i postem. Do postu dołączamy modlitwę adoracyjną od godz. 12.oo do 17.oo. Bardzo proszę o modlitwę poszczególne miejscowości:

12.oo – 13.00 Wólka Batorska

13.oo – 14.oo Batorz II

14.oo -15.oo Kolonia Batorz

15.oo – 16.3o Batorz I

16.oo – 17.oo Kolonia Wólka Batorska.

• w czwartek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.oo.

Godzina Święta od godz.23.oo do 24.oo.

• w piątek Parafialna Droga Krzyżowa o godz. 17.oo. Po Drodze Krzyżowej Msza św..
  • w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.oo po Koronce do Miłosierdzia Bożego

1. Dziękuję za zrobione porządki. Do sprzątania w sobotę zapraszam rodziny z Batorza I od Agnieszki Widz do Michała Widz ( lewa strona ). Proszę o zmycie posadzki w poniedziałek.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła tygodnik Niedziela i dwumiesięcznik Miłujcie się.

1. Zapraszam do włączenia się w przeżycie Wielkiego Postu w rodzinie w duchu pokuty. Taka drogę wielkopostna przygotował ks. Dominik Chmielewski: ” POKUTA RODZIN, NINIVA”.

➡ Codziennie wspólnie modlimy się 10 Różańca Świętego.

➡ Każdego dnia podejmujemy wyrzeczenie/post (odmawiamy sobie tego, co będzie dla nas pokutą). Niech to będzie potężne wołaniem naszej rodziny o BOŻE MIŁOSIERDZIE.

W tym tygodniu we wtorek pożegnaliśmy Helenę Kowalczyk z Ponikw i w sobotę Józefa Rogalę też z Ponikw.