IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.

Dzisiaj.

• nowenna przed Bożym Narodzeniem po Mszy św. o godz. 16.oo
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa    o godz. 19.oo.

• Msze św. roratnie i nowenna przed Bożym Narodzeniem o godz. 17.oo
  • czwartek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 8.oo po Mszy nowenna przed Bożym Narodzeniem. Zgodnie z tradycją zachowajmy post ( ofiarując go w konkretniej intencji ) i inne tradycje przy stole wigilijnym; sianko, zapalenie świecy, czytanie Ewangelii, modlitwa, łamanie opłatkiem, śpiew kolęd. Wieczerza ma charakter religijny, proszę więc aby na stole nie było alkoholu. Mimo utrudnień zamiast łamaniem się opłatkiem możemy telefonicznie przekazać słowa życzliwości i zapewnienia o modlitwie sąsiadom, najbliższym. Niech Bóg będzie pośród nas – zapraszam do wspólnych życzeń o godz. 16.oo.
  • w piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka o 24.oo – taca przeznaczona na „Fundusz Ochrony Życia”. Przed pasterką koncert kolęd chóru i scholi. Msze św. w ciągu dnia o godz. 8.3o i 11.oo. Bardzo proszę, aby w tym czasie świątecznym rodzinnie nawiedzić Jezusa w kościele.
  • w sobotę Święto Św. Szczepana, męczennika. Msze św. o godz. 8.3o 11.oo i 16.oo. Na każde Mszy św. poświęcenie owsa. Taca przeznaczona na WSD w Sandomierzu.
  • w niedzielę Święto Świętej Rodziny. Modlimy się w intencji naszych rodzin. Zapraszam na Mszę św. rodzinnie. Msze św. jak w każdą niedzielę.

Niektórzy od wielu miesięcy nie korzystają ze spowiedzi św., nie przyjmują Jezusa w Eucharystii, nie uczestniczą we  Mszy św. Jaka jest więc troska o naszą duszę, o zbawienie? Spowiedź od poniedziałku do środy po Mszy św. roratniej.

1. Zbiórkę „Paczuszka dla Maluszka” przeprowadza chór. Można do przygotowanego pudła w przedsionku kościoła składać  artykuły higieniczne do pielęgnacji niemowląt, takie jak: pieluszki, żele, pudry, kremy, szampony i oliwki

1. Dziękuję za zrobione porządki. W sobotę zapraszam wszystkie rodziny do końca Wólki Batorskiej.

W sobotę pożegnaliśmy Mariannę Rubaj z Wólki Batorskiej.