II Niedziela Adwentu – 06.12.2020 R.

Dzisiaj.

• adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

• w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.3o oo i 17.oo. „Godzina Łaski” od godz. 12.oo do 13.oo. Na Mszy św. o godz. 17.oo poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  • w przyszłą niedzielę II Adwentu zwaną Gaudete rozpoczniemy rekolekcje trwające do środy. Msze św. z naukami od poniedziałku do środy o godz. 8.oo i 17.oo. Rekolekcje poprowadzi ks. Adam Kopeć.

W okresie adwentu Msze św. roratnie  o godz. 17.oo. Zapraszam do wspólnego przygotowania się na przyjście Pana.Przypominam kandydatom do przyjęcia sakramentu bierzmowania o prowadzeniu życia duchowego, które kształtuje się przez udział w sakaramentach i liturgii. Nie zmarnujmy ani nie zlekceważmy tego czasu. Pan jest blisko!

Bardzo o to proszę, aby pomyśleć o swoim zbawieniu, o stanie swojej duszy. Niektórzy od wielu  miesięcy nie korzystają ze spowiedzi św., nie przyjmują Jezusa w Eucharystii, nie uczestniczą w  Mszy św.

1. Możemy jeszcze dzisiaj zaopatrywać się w świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 5 zł. Świece są wystawione na stoliku.

1. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na konfesjonał ( zgodnie z prośbą będą odczytane ). Wykonania szaf do zakrystii jak i konfesjonału podejmie się pan Kamiński od stycznia.

1. W zbiórkę „Paczuszka dla Maluszka” zaangażował się chór za co bardzo  dziękuję. Można do przygotowanego pudła w przedsionku kościoła składać  artykuły higieniczne do pielęgnacji niemowląt, takie jak: pieluszki, żele, pudry, kremy, szampony i oliwki

1. Dziękuję za zrobione porządki. W sobotę zapraszam rodziny z Wólki Batorskiej: od Wojciecha Wójtowicza do Tomasza Pizonia oraz Wólka Las. W następnej kolejności przed IV niedzielą adwentu: od Mariusza Szubartowskiego do Henryka Michałka. Kościół na święta przygotują rodziny od Barbary Wcisło do końca Wólki Batorskiej. Proszę także w tym roku o przygotowanie szopki.

1.  Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajduje się tygodnik: