I Niedziela Adwentu – 29.11.2020 r.

Dzisiaj.

• Rozpoczynamy czas Adwentu. Ma on podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, w której przezywamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi i jest równocześnie okresem, w którym przygotowujemy się do jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. A obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.
  • rozpoczynamy nowennę przed Niepokalanym Poczęcie NMP –na zakończenie adoracji o godz. 19.oo. W tygodniu po Mszy św. o godz. 17.oo.

• w poniedziałek Święto Św. Andrzeja, Apostoła
  • I czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Msza św. wotywna o  Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 6.45. Po Mszy św. o godz. 17.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań połączona z nowenną przed Niepokalanym Poczęciem NMP.                                           Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana                                   „ Godzina Święta” od godz. 23.oo do 24.oo
  • I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.45. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 17.oo modlitwa wynagradzająca połączona z nowenną przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  • I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.oo
  • w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

W okresie adwentu Msze św. roratnie będą o godz. 17.oo. Zapraszam do wspólnego przygotowania się na przyjście Pana. Nie zmarnujmy ani nie zlekceważmy tego czasu. Pan jest blisko!

Nie będzie jak zawsze adwentowej spowiedzi, która miała miejsce w czasie rekolekcji. Dlatego bardzo proszę o korzystanie z posługi ks. Wacława codziennie od godz. 16.30.

1. Od dzisiaj możemy zaopatrywać się w świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 5 zł. Świece są wystawione na stoliku.

1. Opłatki wigilijne zostały poświęcone. Bardzo proszę jak każdego roku, aby osoby zaangażowane dostarczyły opłatki do poszczególnych rodzin. Ofiary z tej okazji będą przeznaczone na konfesjonał, który już niedługo zostanie zrobiony.

1. Zakończyliśmy modlitwę wspominkową. Ofiary złożone z tej okazji będą przeznaczone na odnowienie feretronów Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Królowej Polski.

Batorz I 81 rodzin . Batorz II 50 rodzin . Wólka Batorska 63 rodziny. Kolonia Batorz 16 rodzin. Kolonia Wólka Batorska wszystkie rodziny. Bóg zapłać.

1. Fundacja Małych Stópek to instytucja pro-life, której działania skupiają się wokół szeroko pojętej obrony życia ludzkiego. Organizuje akcję „Paczuszka dla Maluszka” na terenie parafii. Potrzebne są artykuły higieniczne do pielęgnacji niemowląt, takie jak: pieluszki, żele, pudry, kremy, szampony i oliwki. Pomoc idąca za pośrednictwem akcji, obejmuje maluszki w trudnej sytuacji życiowej oraz mamy, oczekujące narodzin swojego dzieciątka. Każdy może wspomóc to dzieło. Prosiłbym też osoby – wolontariuszy – które by zajęły się zbiórka.
  1. Zakończyliśmy renowację ambony oraz zegara, chrzcielnicy i 3 obrazów. Został złożony wniosek na renowację prospektu organowego. Przygotowywana jest już rama na obraz MB i miejsce na relikwie św. Stanisława.

1. Dziękuję za zrobione porządki. W sobotę zapraszam rodziny z Wólki Batorskiej: od Aleksandra Wielgomas do Mariusza Skrzypka.

1. Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajduje się tygodnik:

Dziękuję  bardzo ks. Wacławowi za posługę w naszej parafii, która będzie trwała do piątku. Bóg zapłać. Dalej proszę o modlitwę.

Zmarła Rozalia Zyśko z Batorza I. Pogrzeb w środę o godz. 12.3o.