XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020 r.

Dzisiaj.

• dodatkowa Msza św. o godz. 17.3o
  • taca przeznaczona na misje.
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.oo a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.oo. Ze względu na maryjny charakter tego miesiąca o godz. 21.oo dzwony będą nam przypominać o apelu jasnogórskim. Zakończenie nabożeństw różańcowych w sobotę.

• w poniedziałek Msza św. wotywna o Duchu Św. o godz. 17.oo
  • we wtorek Msza św. wotywna o św.  Stanisławie, naszym patronie o godz. 17.oo
  • w środę Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • „ Godzina Święta” przeżywana wspólnotowo od godz. 23.oo do 24.oo
  • w przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.3o 11.oo i 12.3o z modlitwą do 5 stacji w kościele.

Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust – zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, w innych dniach – częściowy.

Podczas nawiedzenia odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga  oraz wypełnią inne, zwykłe warunki:  przystąpienie do spowiedzi, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego

1. Modlitwa wspominkowa od 3 listopada. Zostaną dostarczone karty wspominkowe a ofiary przeznaczone na renowacje feretronów MB Częstochowskiej i Serca Pana Jezusa.

1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele, za wykoszenie trawy. W sobotę zapraszam rodziny z Kolonii Wólka Batorska.

1. Zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Proszę o zachowanie porządku i czystości na cmentarzu. To co przynieśliśmy na cmentarz zabieramy ze sobą – jako śmieci!

1. Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajduje się tygodnik:

DEKRET
Zasady obowiązujące w związku z nową falą pandemii korona wirusa

W związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. „czerwonej strefie”, udzielam ponadto ogólnej dyspensy od wspomnianego obowiązku wszystkim osobom przebywającym we wspomnianej strefie podczas jej obowiązywania.