XXVII Niedziela zwykła – 04.10.2020

Kościół jest otwarty cały dzień. Powinniśmy nawiedzać Najświętszego Sakramentu

Dzisiaj.

• Przeżywamy odpust parafialny ku czci Św. Aniołów Stróżów. Sumie będzie przewodniczył ks. Paweł Zyśko.
  • Po Mszy o godz. 16.oo nabożeństwo różańcowe.
  • I niedziela miesiąca- zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska: aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety w większym stopniu byli włączeni w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół. Intencja parafialna: za dzieci i młodzież, aby nie ulegały demoralizacji i o silną wiarę; o nowe powołania oraz o dobre przygotowanie do Intronizacji Jezusa Chrystusa.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.
  • Dziś też wspominamy św. Franciszka z Asyżu.

Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.oo a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.oo. Ze względu na maryjny charakter tego miesiąca o godz. 21.oo dzwony będą nam przypominać o apelu jasnogórskim.

• w poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • we wtorek Msza św. wotywna ku czci św. Stanisława o godz. 17.oo
  • w środę wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Zapraszam wszystkich członków Kół Żywego Różańca. Na Mszy św. o godz. 17.oo dzieci przygotowujące się do Komunii Św. otrzymają poświęcone różańce.
  • w czwartek „ Godzina Święta” przeżywana indywidualnie od godz. 23.oo do 24.oo
  • w piątek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, patrona naszej diecezji.

1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele, za wykoszenie trawy. W sobotę zapraszam rodziny z Batorza II: od Henryka Zarzecznego do Sylwestra Michałka. Proszę o wykoszenie trawy.

1. Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajduje się tygodnik: Niedziela.

W tym tygodniu w sobotę przez sakrament chrztu św. została włączona do wspólnoty Kościoła Maria Wójcik z Batorza I.

Także w sobotę pożegnaliśmy Leona Winiarczyka z Wólki Batorskiej.