Wydarzenia tygodnia

Idąc za myślą Proboszcza z Ars:

 

Pokora jest jak sznurek różańca, jeżeli sznurek się zerwie, paciorki się rozsypią; jeżeli zaniechamy pokory, znikną wszystkie cnoty.

 

Weźmy te słowa do serca i poddajmy refleksji nowego miesiąca.

Oddajmy Maryi, Pani Pokory, mijający Wrzesień, miesiąc Jej urodzin i imienin. Miesiąc nowych startów, końców prac na roli, pożegnania lata, a powitania jesieni.

 

Niech różańcowy Październik 2020 będzie lepszy od poprzednika.

Niech Maryja wraz ze świętymi tego miesiąca chroni nas od złego, od zarazy, błędnych wyborów i niewłaściwego pojmowania rzeczywistości. 

Zaś wszystkim studentom i całej społeczności akademickiej niech wyprasza dużo gorliwości w zdobywaniu i przekazywaniu wiedzy oraz dawaniu świadectwa prawdzie i mądrości. Gaudeamus igitur!

 

Kontynuujmy także nasze błagalne modlitwy o ustanie pandemii. Abyśmy znowu doświadczyli normalności, wolności, radości, spotkań, pokoju.

Módlmy się szczególnie za tych, których bezpośrednio dosięgła choroba, aby Bóg dodał im sił do walki i łaskę powrotu do zdrowia. Ich rodzinom: pocieszenie i odwagę. A nam wszystkim solidarność i odpowiedzialność.

Dbajmy o zdrowie i kondycję. Dbajmy o ducha jak i o ciało.

Koronawirus to nie koniec świata, każdego może spotkać.

Dlatego módlmy się o trafne i szybkie diagnozy oraz empatię dla całej służby zdrowia.

 

Szczególnie prosimy o łaskę zdrowia i powrotu do naszej świątyni Tego, który codziennie ubogaca Ofiarę Pańską i nabożeństwa swoim głosem, grą i pracą na rzecz wspólnoty parafialnej.

Uzdrowienie Chorych, wypraszaj łaski u Twego Syna.

+

M.P.