XXVI Niedziela Zwykła– 27.09. 2020r.

Dzisiaj.  

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.oo.

 

 1. W tym tygodniu:

Rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony NMP, którą uczcimy i wzywać będziemy wstawiennictwa poprzez modlitwę różańcową. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.oo a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.oo. Ze względu na maryjny charakter tego miesiąca o godz. 21.oo dzwony będą nam przypominać o apelu jasnogórskim.

 

 • w poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika
 • we wtorek Święto Świętych Archaniołów: Michała Rafała Gabriela
 • w środę wspomnienie św. Hieronima, kapłana
 • I czwartek. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne i za kapłanów. . Spowiedź od godz. 16.oo. Msza św. i różaniec w intencji powołań o godz. 17.oo. Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.                      „ Godzina Święta” przeżywana wspólnotowo od godz. 23.oo do 24.oo
 • I piątek miesiąca. Wynagradzany Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 15.3o. Msza św. i nabożeństwo różańcowe z litanią do Serca Pana Jezusa o godz. 17.oo. Wspomnienie św. Aniołów Stróżów –naszych patronów. Odpust w niedzielę.
 • I sobota.  Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź od godz. 16.oo. Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym  o godz. 17.oo. Procesja ze świecami  ulicą Słoneczną około godz. 19.oo.
 • w niedzielę odpust parafialny ku czci św. Aniołów Stróżów. Jest to dzień naszej wspólnoty. Suma z procesją wokół kościoła o godz. 12.oo. Zapraszam całą wspólnotę parafialną: Służbę Liturgiczną Ołtarza, strażaków dzieci i młodzież. Procesja: baldachim i krzyż – strażacy; feretron Chrystusa króla – Wspólnota dla Intronizacji Chrystusa; feretron MB Królowej polski – młodzież przygotowująca się doi bierzmowania; MB Fatimskie – Koła Żywego Różańca z Batorza I; MB Niepokalanej – Koła Żywego Różańca z Batorza II; Św. Antoniego – mężczyźni z Batorza II; św. Stanisława – Apostolat „Margaretki:; różaniec dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny spełniając przypisane warunki.

I niedziela miesiąca- zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele, za wykoszenie trawy. Dziękujemy również Henrykowi Sawickiemu za prace przy starej plebanii. W sobotę zapraszam rodziny z Batorza II: od Tadeusza Bednarczyka do rodziny Andrzeja Matyska. Sprzątanie będzie w większym zakresie. Proszę o wykoszeniu trawy przy plebanii i wokół oraz przy kościele.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajduje się tygodnik:

 W związku z obecną sytuacją zapraszam do wspólnotowej modlitwy w kościele i naszych domach o godz. 15.oo Koronką do Miłosierdzia Bożego i  o godz. 21.oo, w godzinie apelu jasnogórskiego różańcem bądź dziesiątką różańca. Zjednoczmy się pamiętając o chorych.

We wtorek wraz z P. Wójtem Henrykiem Michałkiem uczestniczyłem w Uroczystości Wręczenia Nagrody „Laur Konserwatorski 2020” w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, srebrnej  odznaki  „Za opiekę nad zabytkami” . Dziękuję całej wspólnocie za zaangażowanie w przywracanie piękna naszej świątyni, która jest także dobrem Kultury Narodowej.