XXI Niedziela Zwykła – 23.08.2020 r.

Dzisiaj.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 20.oo

• W miesiącu sierpniu od poniedziałku do soboty apel jasnogórski i różaniec w intencji trzeźwości i o uwolnienie od innych nałogów oraz w intencji poszczególnych rodzin   – rozpoczęcie o godz. 20.55
  • w poniedziałek Święto św. Bartłomieja, Apostoła
  • we wtorek Msza św. wotywna o św. Stanisławie naszym patronie godz. 7.oo
  • w środę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.3o 11.oo i 18.oo. Wieczorem o godz. 20.oo procesja różańcowa ulica cmentarną przez    Batorz II ze świecami zakończona apelem jasnogórskim.
  • w czwartek wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna

„ Godzina Święta” przeżywana wspólnotowo od godz. 23.oo do 24.oo

• piątek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele, za wykoszenie trawy. W sobotę zapraszam rodziny z Batorza II: od Teresy Bednarczyk do Tadeusza Zyśko. Proszę pamiętać o wykoszeniu trawy.

1. Dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w duchowe przygotowanie do Aktu Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa i tym, którzy przygotowywali. W ten sposób rozpoczęliśmy już bezpośrednie przygotowanie do tego wydarzenia, które jest przewidziane na czerwiec 2021 roku.

1. Dziękuję bardzo rodzinie Adama Pastuchy za troskę o otoczenie kościoła i przygotowanie zielonych kwietników. Magdzie dziękuję także za obiady dla grupy pracującej przy ołtarzach w I etapie renowacji.

1. Do rady parafialnej zostaje włączony Zbigniew Graboś z Wólki Batorskiej.

Przez sakrament chrztu do wspólnoty Kościoła dziś została włączona Kina Czuba z Wólki Batorskiej.