XX Niedziela Zwykła – 16.08.2020 r.

Kościół jest otwarty cały dzień. Powinniśmy nawiedzać Najświętszego Sakramentu

Dzisiaj.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 20.oo

• W miesiącu sierpniu od poniedziałku do soboty apel jasnogórski i różaniec w intencji trzeźwości i o uwolnienie od innych nałogów oraz w intencji poszczególnych rodzin    – rozpoczęcie o godz. 20.55
  • w poniedziałek wspomnienie św. Jacka, kapłana
  • we wtorek Msza św. wotywna o św. Stanisławie naszym patronie godz. 7.oo
  • w środę Msza św. wotywna o MB Nieustającej Pomocy o godz. 7.oo
  • w czwartek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

„ Godzina Święta” przeżywana indywidualnie od godz. 23.oo do 24.oo

• piątek wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  • w sobotę wspomnienie NMP Królowej
  • niedziela – dożynki gminno – parafialne: Msza św. dziękczynna o godz. 11.oo. Będzie to dla nas niedziela dziękczynienia za plony na każdej Mszy św.

1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele, za wykoszenie trawy. W piątek albo sobotę zapraszam rodziny z Batorza I: od Józefa Wereskiego do Bogdana Jakubaszka. Proszę pamiętać o wykoszeniu trawy.

1. Zbiórki na nowe ławki: wpłynęły ofiary z Batorz I, Kolonia Batorz i  Kolonia Wólka Batorska.

1. Przygotowujemy się do Aktu Intronizacji naszej parafii, który jest planowany na czerwiec 2021 roku. W związku z tym , w sobotę 22 sierpnia będzie dzień skupienia dla wszystkich. Rozpoczęcie o godz. 9.oo – wprowadzenie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Ks. Bp Edward Frankowski wygłosi konferencje o godz. 11.oo i o msza św. o godz. 12.oo. Zapraszam.
  2. W tym tygodniu zostało poprawione nagłośnienie, założyliśmy także 2 tuby na zewnątrz kościoła. Do  renowacji zostały zabrane 2 obrazy MB Różańcowej i Przemienienia Pańskiego, chrzcielnica oraz zegar. Przygotowujemy także projekty: ramy do obrazu Matki Bożej w ołtarzu głównym, ławek, miejsca na relikwie św. Stanisława, konfesjonału oraz ram na obrazy na ściany boczne kościoła. Został założony obraz św. Stanisława w ołtarzu główny jako zasuwa ( czekam na ofertę cenową elektrycznej zasuwy oraz oświetlenia ołtarza głównego).