Wydarzenia tygodnia

Módlmy się za zmarłego kard. Zenona Grocholewskiego, którego Pan wezwał do Siebie podczas snu.

Dziękujmy za jego piękną służbę Kościołowi, dogłębne poznanie prawa kanonicznego i godne reprezentowanie naszej Ojczyzny w sercu naszego wyznania, Watykanie.

Niech spotka się z Tym, Którego oczekiwał dobrze żyjąc i niech mu się przyśni Polska.

Księże Kardynale, odpoczywaj w Pokoju i Prawdzie!

Bóg, dzięki Tobie, rzeczywiście wzrastał.

Illum oportet crescere.

+

 

W sobotę  wspomnienie św. Krzysztofa. W polskim Kościele obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Kierowcy z inicjatywy m.in. Duszpasterstwa Kierowców, a tydzień, w którym on przypada obchodzony jest jako Tydzień św. Krzysztofa.

+

Święty Krzysztofie, Ty jesteś niezwykle pomocny w celu znalezienia Drogi i Tego, którego, mimowolnie, każdy człowiek szuka. Doświadczyłeś słodkiego ciężaru Dziecięcia. Pozwól i nam nieść własne ciężary z wielką mocą i miłością, nawracając się każdego dnia. Także, abyśmy innym pomagali w przeprawie ze zła do dobra.

Módl się za wszystkich kierowców, posługujących się pojazdami mechanicznymi. Za wszystkich ludzi transportu.

 

A także oręduj za swoim imiennikiem, a naszym Biskupem Krzysztofem. Wspieraj go swoją siłą i módl się za niego, aby zawsze kierował się drogowskazami Boga i nas tym samym kierował ku Chrystusowi.