Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 07.06.2020

Kościół jest otwarty cały dzień. Powinniśmy nawiedzać Najświętszego Sakramentu

Dzisiaj.

• Zmiana tajemnic różańcowych.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 20.oo

• nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.oo. w niedzielę podczas wieczornej adoracji
  • w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  • we wtorek Msza św. wotywna o św. Stanisławie, naszym patronie o godz. 18.oo
  • w środę Msza św. wotywna o Matce Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.oo
  • w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.3o i 11.oo.

procesja Eucharystyczna rozpocznie się o godz. 15.oo.

I ołtarz Kolonia Batorz obok rodziny Grelów- po modlitwie procesja do rodziny Mirosława Kamińskiego- dalej przejazd do Batorz I

II ołtarz Batorz Ipod grotą Matki Bożej – procesja rozpoczyna się koło godz. 15.4o – od kapliczki koło rodziny Nieściurów , po modlitwie procesja pod starą plebanię i dalej przejazd

III ołtarz Batorz IIpod kapliczką obok rodziny Janusza Kowalskiego – koło godz. 16.3o – rozpoczęcie procesji od pierwszego mostu ( w czasie procesji litania do Serca Pana Jezusa)

IV ołtarz Wólka Batorska –  – obok rodziny Jerzego Winiarczyka – koło godz. 17.20 rozpoczęcie procesji od rodziny Stanisława Rugały. Zakończenie procesji uroczystym Te Deuum.

W wyznaczonym miejscu oczekujemy – po przyjeździe z Najświętszym Sakramentem uformowany orszak procesyjny: krzyż, feretrony chłopcy z dzwonkami i dziewczynki sypiące kwiaty. Feretrony- róże różańcowe MB Fatimska; MB Królowej Polski – młodzież; św. Stanisław – mężczyźni.

Proszę o dekorację swojej posesji.

Od piątku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kościoła. Modlimy się na Mszy św. w intencji urodzajów i o błogosławieństwo Boże dla poszczególnych wiosek. Zapraszam wszystkich do uwielbienia Jezusa Eucharystycznego.

„ Godzina Święta” przeżywana indywidualnie od godz. 23.oo do 24.oo

• w piątek rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sandomierzu (1991 r. )
  • w sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana. Rocznica nominacji ks. dr. Krzysztofa Nitkiewicza na Biskupa Diecezji sandomierskiej

1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. W sobotę zapraszam rodziny z Batorza I; od Damiana Skorupy do Jana Śmiałka. Proszę o przygotowanie kościoła na Boże Ciało w środę wspólnie z poprzednią grupą.

1.  Ofiary z poświęcenia pól: Ponikwy ; Kolonia Batorz ; Batorz I ; Batorz II  ; razem 1571 zł przeznaczyłem na uregulowanie wpłaty u Piotra Skrzypka za deski na katafalk, szafę i belki na wymianę pod witraże w sumie 3300 zł.

1. Na cmentarzu zostaną wycięte drzewa, które zagrażają pomnikom. Bardzo proszę o składkę na wycinkę zgodnie z deklaracją.