Uroczystość Zesłania Ducha Świętego– 31.05. 2020r.

Kościół jest otwarty cały dzień. Powinniśmy nawiedzać Najświętszego Sakramentu

Dzisiaj.

Kończy się w Kościele Okres Wielkanocny. Rozpoczynamy Okres zwykły, który trwa do I Niedzieli Adwentu.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.3o
  • Nabożeństwo majowe zakończone apelem jasnogórskim i procesją wokół kościoła ze świecami, z udziałem dzieci pierwszokomunijnych o godz. 20.3o

* Rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe  po Mszy św. o godz. 18.oo.

* Dzieci pierwszokomunijne rozpoczynają Biały Tydzień na Mszy św. o godz. 18.oo

* Przypominam o wielkanocnej Komunii Św. do przyszłej niedzieli.

* DEKRET o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. :

W Najświętszej Eucharystii, która urzeczywistnia Komunię z Bogiem i jedność Ludu Bożego jest obecny sam Chrystus, nasza Pascha i Chleb Żywy (por. PO 5, KKK 1325).

Dlatego przyjmując z radością zniesienie ograniczeń sanitarnych dotyczących liczby uczestników liturgii odprawianej wewnątrz świątyni, postanawiam, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i dni nakazane, udzielona 12 marca br. i przedłużona 21 marca, obowiązuje jedynie do dnia 31 maja br. włącznie.

• w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świątek: Święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.3o 11.oo i 18.oo
  • we wtorek wspomnienie bł. Sadoka i Towarzyszy, męczenników
  • w środę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników
  • w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.                   I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe powołania i za powołanych do służby kapłańskiej.

„ Godzina Święta” przeżywana indywidualnie od godz. 23.oo do 24.oo

• w piątek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 17.oo. Msza św. i nabożeństwo o godz. 18.oo.

• I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź od godz. 17.oo. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 18.oo. Procesja ze świecami wokół kościoła o godz. 20.oo
  • w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. I Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zmiana tajemnic różańcowych.

1. Do chorych z posługą sakramentalną udam się w środę od godz. 10.oo. os Wólki Batorskiej.

1. Ołtarze na procesję eucharystyczną w Boże Ciało proszę o przygotowanie w następujących miejscowościach; I – Kolonia Batorz; II – Batorz I; III – Batorz II;  IV – Wólka Batorska.

1. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zrobione porządki w kościele. W sobotę zapraszam rodziny z Batorza I; od Krystyny Pyrak do Jana Brodowskiego.