Wniebowstąpienie Pańskie – 24.05.2020 r.

Kościół jest otwarty cały dzień. Powinniśmy nawiedzać Najświętszego Sakramentu

Dzisiaj.

• Spowiedź dla dzieci przystępujących do Rocznicy I Komunii Św. i ich rodziców od godz. 15.oo do 15.55
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.3o
  • Nabożeństwo majowe z apelem jasnogórskim o godz. 20.3o

* Nabożeństwa majowe ( ostatni tydzień ) po Mszy św. o godz. 18.oo. Codziennie apel jasnogórski – zapraszam w tym tygodniu rodziny z Kolonii Batorz i Kolonii Wólka Batorska.

* Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam kandydatów do bierzmowania i maturzystów.

* Przypominam także o wielkanocnej spowiedzi.

• we wtorek wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana.

Na Mszy św. o godz. 18.oo Rocznica I Komunii Św. jest to także dzień matki. Otaczamy je naszą modlitwą.

• w czwartek „ Godzina Święta” przeżywana wspólnie od godz. 23.oo do 24.oo
  • w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Na Mszy św. o godz. 12.3o dzieci przystąpią do I Komunii Św.

1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. W sobotę zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

1. Na próbę przed rocznicą I Komunii Św. zapraszam dzieci w poniedziałek na godz. 16.30

1. Dziękuję bardzo za prace przy porządkowaniu terenu wokół starej plebanii: za organizację panu Wójtowi oraz za transport ziemi panom: Romanowi Winiarczyk – Andrzejowi Hałabis – Adamowi Grela – Adam Jakubaszek – Paweł Trzciński – Paweł ( Andrzej )Kowalczyk – Sylwester Michałek – Waldemar Michałek – Sylwester Pastucha oraz Krzysztof Grela – Krzysztof Winiarczyk – Andrzej Zarzeczny – Wojciech Sosnówka – Bartłomiej Pastucha – Adam  Drozd – Henryk Michałek. Za koparkę i pracownika Janowi Trzcińskiemu. Za traktor Józefowi Jakubaszek.

6. Proszę o zgłaszanie chorych do soboty ( telefonicznie,        sms, poczta parafii ). W przyszłym tygodniu nawiedzę ich z    posługa sakramentalną.

7. Od 1 czerwca można zapisywać intencje mszalne na rok      2021. Proszę pamiętać także o modlitwie za rodziny,za            poszczególnych członków rodzin, o intencjach                        wynagradzających i dziękczynnych.