IV Niedziela Zwykła – 03.05.2020r.

Kościół jest otwarty cały dzień. Powinniśmy nawiedzać Najświętszego Sakramentu

Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Dziś także 3 maja. Na Jasnej Górze abp Stanisław Gądecki zawierzy Polskę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej. Na Mszy św. o godz. 11.oo akt zawierzenia zostanie odmówiony w naszej parafii. Dzisiaj Msze św. będą o godz. 7.3o 11.oo 16.oo.

Nabożeństwo majowe i akatyst z apelem jasnogórskim o godz. 20.oo

Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.oo. Proszę także o modlitwę przy figurach i krzyżach przydrożnych. Codziennie o godz. 21.oo będą dzwony wzywać nas do apelu jasnogórskiego. W tym tygodniu na indywidualną modlitwę apelu do świątyni zapraszam rodziny z Batorza I. Można we wspólnocie rodzinnej polecić Matce Bożej w godzinie tak ważnej w naszym narodzie życie swojej rodziny.

• w poniedziałek wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków
  • w środę Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba
  • I czwartek miesiąca. „ Godziny Świętej”, od godz. 23.oo do 24.oo
  • w piątek Uroczystość św. Stanisława naszego patrona. Odpust parafialny. Msze św. o godz. 7.3o 11.oo i 18.oo
  • w przyszłą niedzielę zapraszam rodziców dzieci mających przystapić do I Komunii Św. na Msze św. o godz. 16.oo.

1. Dziękuję zrobione porządki w kościele. W czwartek zapraszam parafian z Batorza I od Wiesławy Placha do rodziny Zbigniewa Sulowskiego. Proszę o wykoszenie traw a także w sobotę o kosmetyczne sprzątanie w kościele ( przetarcie posadzki )

1. Msza św. pogrzebowa za Helenę Matysek we wtorek o godz. 16.oo.

Msza św. pogrzebowa za Teodozję Nieściur w środę o           godz. 14.3o a Henrykę Zarzeczną o godz. 16.oo.

1. Poświęcenie pól:

poniedziałek: Wólka Batorska godz. 19.3o – rozpoczęcie koło hydroforni

wtorek: Kolonia Batorz godz. 19.3o  – rozpoczęcie od Mirosława Skrocki

środa: Batorz I godz. 19. 15 – rozpoczęcie górka młyńska

czwartek: Kolonia Wólka Batorska godz. 16.oo

Batorz II godz. 19.15 – rozpoczęcie pod lipką

1. Rozpoczęliśmy rozbiórkę budynków gospodarczych. Dziękuje bardzo Panu Wójtowi za organizację. W pracach brali udział:

Poniedziałek – OSP z Batorza: Henryk Sawicki, Stanisław Wójcik, Jarosław Kowalski, Jacek Baran a także: Janusz Chałabis – Kolonia Batorz, Andrzej Chałabis i Zbigniew Matysiak – Batorz II, Henryk Michałek – Wólka Batorska.

Wtorek: OSP z Aleksandrówki 10 strażaków; z Błażka – 4; ze Stawiec – 3; z Woli Studzińskiej Kolonia – 4.

Henryk Michałek – Wólka Batorska, Stanisław Wójcik i Henryk Sawicki – Batorz.

Dziękujemy bardzo wszystkim strażakom.

We wtorek bardzo prosimy do uporządkowania placu na godz. 9.oo:

do cięcia drzewa mężczyzn – Batorz I i Kolonia Batorz

do załadunku drzewa, które zostanie sprzedane – mężczyzn z Batorza II i Wólki Batorskiej.

1. Wszystkie sprawy dotyczące życia parafii a szczególnie sakramentów najpierw uzgadnia się z Ks. Proboszczem.