XXVI Niedziela Zwykła. Liturgia – kliknij. ODPUST PARAFIALNY – NIEDZIELA 2 PAŹDZIERNIKA . Suma o godz. 12.oo

XXVI Niedziela Zwykła

Przypowieść o Łazarzu, który spędził całe swoje życie w bramie domu bogatego człowieka, to przypowieść o sądzie ostatecznym. Dla ludzi starożytności brama była bowiem zawsze miejscem sądu. To w niej – w miejscu ocienionym i publicznym – dokonywały się sądy miejskie. Bogacz nie wie nawet, że każdego dnia, mijając w drzwiach swojego domu żebraka, stawia się na sąd, wkłada w ręce oskarżyciela kolejne dowody przeciwko sobie. I sam na siebie podpisuje wyrok śmierci. Sąd Boga, sąd ostateczny, opiera się bowiem na tym, co małe, codzienne, na rachunku naszych najmniejszych wyborów, dokonywanych na progu własnego domu. Strzeżmy się ślepoty, która sprawia, że nie zauważamy ludzi nieważnych, ubogich, słabych i chorych. Kto obroni nas na sądzie Bożym, jeśli nie oni?

Panie Jezu Chryste, Ty wiesz, że po ludzku pragnę życia bogaczy, zdaję sobie jednak sprawę, jak trudno im osiągnąć życie wieczne. Daj mi więc serce żebraka, abym trafił na wieczność do Twojego domu. Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

 

 

CZYTANIA MSZALNE

na każdy dzień

do odsłuchania

Z PORTALU: MATEUSZ.PL

 

http://mateusz.pl/czytania/2021/

 

 

Zobacz także: