Niedzielne Msze św. 15 marca oraz odprawianie pogrzebów

Odprawianie pogrzebów w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce

Kuria Diecezjalna w Sandomierzu przypomina wszystkim Księżom Proboszczom, osobom konsekrowanym oraz wiernym świeckim (w tym firmom pogrzebowym), że ograniczenie ilości uczestników zgromadzeń do 50 osób, dotyczy także pogrzebów. Kapłan ustalający termin i miejsce uroczystości pogrzebowych, ma o tym poinformować rodzinę zmarłego oraz wspólnie z nią podjąć odpowiednie kroki, aby w pogrzebie uczestniczyli jedynie najbliżsi, co ograniczy możliwość zarażenia koronawirusem. Będzie to wyrazem miłości do żywych i umarłych. Księża Proboszczowie, z należytym taktem, dołożą niezbędnej staranności, aby zgromadzenie nie przekroczyło 50 osób.

Jeszcze raz prosimy wszystkich, aby korzystając z udzielonej dyspensy, powstrzymali się w niedzielę od uczestnictwa we Mszy św. w kościele i pomodlili się w domu. W tym celu zapewnione zostały transmisje liturgii w telewizji, radiu oraz internecie.