1.Dzisiaj:

• Zbiórka do puszek na rzecz pomocy misjonarzom „Ad gentes”.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego o oo i Gorzkie Żaleo godz. 15.15
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 19.oo

• W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do środy adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.3o do 21.3o. Rozpoczynamy od rozważania Męki Pana Jezusa, 15 min. Osobista modlitwa i koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończymy adoracją Krzyża.
  • we wtorek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Św. Józefa. Nowenna codziennie o 6.5o.w przyszłą niedzielę o 18.5o.
  • w czwartek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.oo.

Godzina Święta”  z adoracją krzyża od 23.oo do 24.oo

• w piątek  rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Msza św.  i Droga Krzyżowa   poprowadzona przez Koła Żywego Różańca o godz. 17.oo.

V EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA.

Rozpocznie się o godz. 19:00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Batorzu. Po jej zakończeniu zebrani uczestnicy zostaną podzieleni (5-10) osobowe grupy – można też utworzyć swoją grupę. Grupy wyruszać będą w określonych odstępach czasowych. Trasa biegnie polnymi drogami, ścieżkami leśnymi, wąwozami, po części wzdłuż lokalnych dróg. Droga pokonywana będzie nocą w ekstremalnych warunkach. Trasa wynosi ok 15 km. W czasie drogi obowiązuje zasada milczenia z wyjątkiem stacji Drogi Krzyżowej. Przed wyruszeniem, każda z grup otrzyma materiały do rozważania. Każdy uczestnik zapewnia sobie we własnym zakresie ekwipunek potrzebny do pokonania trasy. Każda osoba uczestniczy w EDK na własną odpowiedzialność, osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział tylko pod opieką opiekunów. Droga Krzyżowa zakończy się indywidualną modlitwą w Kościele w Batorzu.

EDK odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Zapisy pod numerem telefonu: 661-958-320.”

• Niedziela 15 marca rozpoczniemy PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.

1. Dziękuję zrobione porządki w kościele. W sobotę zapraszam rodziny z Wólki Batorskiej: Andrzeja Winiarczyka, Marka Ładziaka, Henryka Wnuk, Zygmunta Czuby, Mirosława Sobótki i Wiesława Jachury.

1. Zapraszam do uporządkowania terenu wokół ogrodzenia cmentarza:

w poniedziałek  parafian z Batorza I – teren od strony kopca i Batorza II teren od strony stoku: we wtorek parafian z Kolonii Batorz i  Ponikw – teren od strony kopca oraz Wólki Batorskiej i Kolonii Wólka Batorska – teren od strony stoku. Proszę o przyczepę i odpowiednie narzędzia.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik katolicki: „Niedziela