I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020 r.

W piątek przeżyliśmy wizytację kanoniczną Ks. Bp Krzysztofa Nitkiewicza. Dziękuje bardzo za przygotowanie kościoła sprzątającym z kolejki i poza kolejką. Wszystkim prezentującym poszczególne grupy i rodzinie witającej Ks. Bp oraz przepraszam, że przez przeoczenie pominąłem grupę emerytów. Dziękuję bardzo Liturgicznej Służbie Ołtarza; ministrantom i lektorom. Dziękuję parafianom z Ponikw, paniom, które przygotowywały posiłek. I wszystkim zaangażowanym.

1.Dzisiaj:

• Koronka do Miłosierdzia Bożego o oo i Gorzkie Żaleo godz. 15.15
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 19.oo

• W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do środy adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.3o do 21.3o. Rozpoczynamy od rozważania Męki Pana Jezusa, 15 min. Osobista modlitwa i koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończymy adoracją Krzyża.
  • W środę uroczystość św. Kazimierza, królewicza
  • I czwartek miesiąca. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.oo. Ponieważ w piątek wyjadę na wizytację do Modliborzyc spowiedź będzie w czwartek od godz. 15.oo do 16.oo. Msza św. i adoracja w intencji powołań godz. 17.oo .

„Godzina Święta”  z adoracją krzyża od 23.oo do 24.oo

• I piątek miesiąca. Wynagradzany Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 15.3o. Msza św. o godz. 16.3o. po Mszy św. Droga Krzyżowa poprowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • I sobota miesiąca. Ze względu na wizytację w Piłatce Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 15.3o.
  • Niedziela zbiórka do puszek na rzecz pomocy misjonarzom „Ad gentes”.

1. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w niedzielę 15 marca, spowiedź we wtorek 17 marca.

1. Ekstremalna Droga Krzyżowa przewidywana jest na 13 marca. Udział na własną odpowiedzialność.

1. Dziękuję zrobione porządki w kościele. W sobotę zapraszam rodziny z Wólki Batorskiej: Aleksandra Widomskiego, Macieja Dziedzica, Mariana Siwka, Wiesława Szymończyka, Kazimierza Zyśko i Dawida Dąbrowskiego, Łukasza Widza.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka: „Niedziela” i „Miłujcie się”.