Święto Ofiarowania Pańskiego – 02.02.2020 r.

1.Dzisiaj:

Święto Ofiarowania Pańskiego, nazwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbka i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. W tym dniu Kościół odchodzi również Dzień Życia Konsekrowanego. Taca przeznaczona na wspólnotę sióstr Klarysek w Sandomierzu.

• Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców o godz. 16.oo.
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 19.oo

• w poniedziałek Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Z racji wspomnienia św. Błażeja patrona chorób gardła poświęcenie świec i błogosławieństwo.
  • we wtorek Msza św. wotywna o św. Stanisławie, naszym patronie
  • w środę wspomnienie św. Agaty- poświecenie chleba i wody oraz soli na Mszy św. o godz. 7.oo
  • czwartek wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. I czwartek miesiąca. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania. Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.oo. Zapraszam Apostolat „Margaretka”.          Spowiedź od godz. 16.oo                                                                                     „Godzina Święta” przeżywana indywidualnie od 23.oo do 24.oo
  • I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 15.3o. Msza św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.oo
  • w przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.

1. Msza św. dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w przyszłą niedzielę 9 lutego o godz. 16.oo.

1. Dziękuję zrobione porządki w kościele.

W poniedziałek i sobotę zapraszam rodziny z Wólki Batorskiej: Tomasza Pizonia, Adama i Jacka Pastuchy, Henryka Brody, Jerzego Grabosia, Jana Wosia, Andrzeja Białka, Wojciecha Wójtowicza, Jana Zająca, Anny Rugała.

1.  Podsumowanie kolędy.

Porównując kolędę sprzed 4 lat – większa otwartość domowników.

Czas przebywania w domu – z szacunku do parafian i bliższego poznania.

Ludzie starsi – zainteresowanie i dowóz do kościoła choćby przez sąsiadów.

Zamykanie się w czterech ścianach swych mieszkań.

Trzeźwość .

Mała ilość dzieci i młodzieży.

Zadowolenie z wielu innych form życia parafialnego.

Nie słyszałem narzekania na cokolwiek.

Drzewa do wycięcia na cmentarzu w trakcie realizacji.

Poprawa jakości nagłośnienia.

Oświetlenie schodów przed kościołem – lampa już skierowana.

Kropielnice już w ciągu tygodnia będą umieszczone.

DZIĘKUJĘ ZA OCZEKIWANIE,

ŻYCZLIWE PRZYJĘCIE,

MODLITWĘ PRZYGOTOWANĄ TAKŻE W RODZINACH,

ROZMOWY,

POSIŁKI.

DZIĘKUJE ZA  WSPÓLNY CZAS PRZEŻYTY W IMIĘ BOGA.