IV niedziela Adwentu – 22.12. 2019 R.

1. Dzisiaj:
  • nowenna przed Bożym Narodzeniem po Mszy św. o godz. 16.oo
  • spowiedź od godz. 17.3o
  • adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 19.oo

• w poniedziałek ostatnie roraty o godz. 17.oo . Dziękuję wszystkich, którzy przez 3 tygodnie adwentowe przygotowywali się ale i parafię do Uroczystości Bożego narodzenia.

• We wtorek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 7.oo. Nowenna przed Bożym Narodzeniem po Mszy św. Zachowajmy w tym dniu post. Wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zachowajmy jej religijny charakter. Niech ojciec rodziny odczyta Ewangelię, pomódlmy się wspólnie, wspólnie kolędujmy przy stole.

W wigilię o godz. 16.oo przez 15 minut będą dzwonić dzwony dla podkreślenia wspólnoty parafialnej. Prosiłbym abyśmy w tym czasie wyszli z  domów i w sąsiedztwie przełamali się opłatkiem  wyrażając radość świętowania wspólna kolędą.

• w środę Uroczystość Bożego Narodzenia. O godz.. oo Pasterka. Zapraszam wszystkich parafian i gości.. Schola przygotowała koncert kolędowy, który rozpocznie się o 23.30. Po raz pierwszy wystąpi także chór parafialny. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia – Dom samotnej Matki. W ciągu dnia Msze św. o godz. 7.3o i 11.oo, nie ma Mszy św. popołudniowej.

• w czwartek Święto św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie owsa. Taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu. . „Godzina Święta” od godz. 23.oo do 24.oo
  • w piątek Święto św. Jana, Ewangelisty.
  • w sobotę Święto św. Młodzianków.
  • w przyszłą niedzielęŚwięto Świętej Rodziny. Zapraszam na Mszę św. we wspólnotach rodzinnych z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

1. Dziękuję zrobione porządki w kościele. Zapraszam w poniedziałek 23 grudnia na godz. 11.oo rodziny: Marii Kupczyńskiej, Stanisława Pizoń, Romana Pizon, Natalii Pizoń, Marka Serwatki, Jarosława Zyśko.

W sobotę rodziny Batorza II:. braci Zarzecznych, Krystyny Sobótka, Aleksandra Widz, Józefy Matysiak, Jarosława Kowalskiego i Jana Jakubaszka.

Dziękuję także paniom za przygotowanie obiadu dla spowiedników i ks. rekolekcjonisty a także tym którzy dostarczyli produktów. Dziękuję ministrantom za przygotowanie konfesjonałów. Pani Reginie Zyśko za przygotowanie obrusów i panu Wojciechowi Wójcik za poręcz przy wejściu na chór, panu Dariuszowi Wójtowiczowi za stojaki i wszystkim cichym pomocnikom.

1. Przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik „Niedziela” dwa numer w cenie 10 zł..

1. Ofiary z okazji roznoszonego opłatka odczytam po Nowym Roku a także podam inne informacje..

1. Proszę o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół.