XXX Niedziela Zwykła – 27.10.2019 r.

1.Dzisiaj:

* adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego  o godz. 19.oo

 

Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu po Mszy św. o godz. 17.oo. Zapraszam do wspólnej modlitwy; różaniec poprowadzą –

 • w poniedziałek Koła Żywego Różańca,
 • we wtorek kandydaci do bierzmowania,
 • w środę klasy szkoły podstawowej,
 • w czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych.

 

 1. W tym tygodniu:
 • w poniedziałek Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 • we wtorek Msza św. wotywna o św. Stanisławie, biskupie, patronie
 • w środę Msza św. wotywna o Matce Bożej Nieustającej Pomocy
 • w czwartek „Godzina Święta” przeżywana indywidualnie od godz. 23.oo do 24.oo.
 • w piątek: I piątek miesiąca. UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych świętych Kościół katolicki uroczyście wspomina 1 listopada. Uroczystość Wszystkich Świętych winna być jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. W ciągu roku niemal każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu.

Msze św. o godz. 7.3o i suma o godz. 11.oo z procesją na cmentarz. Nie ma Mszy św. popołudniu.

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych w czyśćcu odpust – zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, w innych dniach częściowy.

 • w sobotę: I sobota miesiąca. WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZAMRŁYCH. Kościół wspomina wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu. Przekonanie o istnieniu czyśćca jest jednym z dogmatów naszej wiary. Msze św. o godz. 7.3o i suma o godz. 11.oo z procesją na cmentarz i o godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 16.oo nabożeństwo I soboty miesiąca: rozmyślanie i różaniec wynagradzający.
 • w niedzielę: I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Komitet Organizacyjny Funduszu Stypendialnego im. Marii i Lecha Kaczyńskich prosi o zbiórką, która odbędzie się do puszki po każdej Mszy św dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu janowskiego, która uzyskuje bardzo dobre wyniki w nauce.

 

 1. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i I piątku będzie od poniedziałku do czwartku od godz. 16.3o i po Mszy św. o godz. 17.oo

 

 1. Od poniedziałku 4 listopada będziemy wspominać w modlitwie zmarłych wypisywanych na kartkach wspominkowych. Na kopercie podana jest data modlitwy dla poszczególnych rodzin. O godz. 17.oo wypomnimy zmarłych, później Msza św. i różaniec.

 

 1. Prosiłbym o uporządkowanie skarpy obok wejścia cmentarza i schodów mieszkańców Wólki Batorskie i Batorza II, w poniedziałek. O kierowanie pracami proszę pana grabarza.

 

 1. Dziękuję zrobione porządki w kościele. W tym tygodniu w czwartek zapraszam rodziny z Batorza I: Szczuki Krystyny, Wierzchowiaka Józefa i Piotra, Pastuchy Jana i Sylwestra, Sulowskiego Jacka Jakubaszka Bogdana i Kupczyńskiego Zbigniewa. Proszę także o porządki na grobie byłych proboszczów parafii Batorz na cmentarzu parafialnym.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik „Niedziela” i kwartalnik „Miłujcie się” w cenie 5 zł.