XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2019

1.Dzisiaj:

* adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego  o godz. 19.oo

We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik w którym gromadzimy się na modlitwie różańcowej. „Ci, którzy zawierzą mi się przez różaniec, nie zginą” – to jedna z obietnic Matki Najświętszej. Ale nie chodzi przecież tylko o nas samych, ale o ratowanie innych, o to, by „zachować nas od ognia piekielnego, zaprowadzić wszystkie dusze do nieba, szczególnie te, które najbardziej potrzebują miłosierdzia”. Oto nasze zadanie. Nabożeństwa różańcowe będą w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.oo. W niedziele po Mszy św. o godz. 16.oo.

 

  1. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  • we wtorek  wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • w środę wspomnienie św. Aniołów Stróżów
  • I czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź od godz. 16.oo. Msza św. i różaniec w intencji powołań o godz. 17.oo.  „Godzina Święta”   przeżywana indywidualnie od 23.oo do 24.oo
  • I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 16.oo. Po Mszy św. różaniec wynagradzający i litania do Serca Pana Jezusa. Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  • I sobota miesiąca.  Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź od godz. 16.3o. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.oo; rozmyślanie, różaniec, modlitwa wynagradzająca. Procesja ze świecami w stronę Janowa Lubelskiego około godz. 19.15. Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
  • W przyszłą niedzielę odpust ku czci Św. Aniołów Stróżów. Suma odpustowa o godz. 12.oo. celebrował będzie Ks. Kanclerz Roman Janiec. Zapraszam do orszaku procesyjnego; do 2 chorągwi mężczyzn z Batorz II; do feretronu św. Stanisława mężczyzn z Batorza I ; do feretronu Matki Bożej Częstochowskiej członków Żywego Różańca; do różańca dzieci przygotowujące się do  I Komunii Św.; do feretronu Matki Bożej Fatimskiej młodzież przygotowująca się do bierzmowania; do figury Serca Pana Jezusa wspólnotę intronizacyjną; do baldachimu strażaków. Zapraszam orkiestrę i scholę, wszystkich parafian i gości na wspólne przezywanie radości odpustowej.

 

  1. Dziękuję zrobione porządki w kościele. W tym tygodniu zapraszam rodziny z ulicy Słonecznej. Proszę o uporządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii.
  2. Przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik „Niedziela”.

5. Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Staszowa odbędzie się 5 października. Proszę o zgłoszenia.

6. Kurs przedmałżeńskidla osób przygotowujących się do małżeństwa rozpocznie się 5 października w Modliborzycach o godz. 19.oo