XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2019

1.Dzisiaj:

* adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego  o godz. 19.oo

• w poniedziałek Msza św. wotywna o Duchu Świętym.
  • we wtorek  Msza św. wotywna o św. Stanisławie, biskupie
  • w środę Msza św. wotywna o Matce Bożej Nieustającej Pomocy
  • w czwartek wspomnienie Imienia Maryi

„Godzina Święta”   przeżywana indywidualnie od 23.oo do 24.oo

• w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

Na Mszy św. o godz. 17.3o Ks. Bp udzieli sakramentu bierzmowania 37 kandydatom z naszej parafii. Zapraszam na tę uroczystość parafian. Rodzice z tej okazji 12 lichtarzy na boczne ołtarze.

• w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. W tym tygodniu kościół przygotują rodzice młodzieży bierzmowanej.

1. Przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik „Niedziela”.

1. 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, odbędzie się akcja modlitewna „Polska pod krzyżem”. Będziemy w tym wydarzeniu uczestniczyć jako parafia. Program:

18:00  Msza Święta w intencji parafian.
19:00  Droga Krzyżowa połączona z procesją Eucharystyczną.
Ze świecami, pochodniami idziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem, odprawiając Drogę Krzyżową w lasku.
20:00 – Modlitwa pod Krzyżem. Po Drodze Krzyżowej, przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy modlitwę uznania Chrystusa Królem. Te samą, która była odmawiana w Łagiewnikach w 2016 roku.

20.20  różaniec
21:00  Apel Jasnogórski