XVIII Niedziela Zwykła – 04.08.2019 r.

1.Dzisiaj:

* adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca    Jezusowego  o godz. 20.oo

• w poniedziałek Msza św. wotywna o Duchu Świętym
  • we wtorek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.3o, 11.oo i 18.oo
  • w środę Msza św. wotywna o Matce Bożej Nieustającej Pomocy
  • w czwartek wspomnienie św. Dominika, kapłana, założyciel zakonu dominikanów

„Godzina Święta”  indywidualna przed Najświętszym Sakramentem od 23.oo do 24.oo

• w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy
  • w sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • w niedzielę 18 sierpnia dożynki gminne.

1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. W sobotę zapraszam rodziny z Batorza I Eugeniusza Drozda,  Wiesława Nieściur, Dariusza Krawczyka,  Jana Brodowskiego i Mariana Skorupy. Będą prace porządkowe po malowaniu.

1. W związku z przeżywanym miesiącem trzeźwości codziennie traw modlitwa różańcowa w tej intencji o godz. 21.oo, w czwartki podczas Godziny Świętej a w niedziele przed sumą o godz. 10.3o.

1. Odpowiadając na apel Ks. Biskupa w sobotę ja będę w Sandomierzu na adoracji a w parafii modlitwa różańcowa podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu od godz. 19.3o do 21.30. Zapraszam na różaniec w intencji powołań do naszego Seminarium Duchownego w Sandomierzu oraz za kapłanów pełniących posługę w diecezji: o godz. 19.3o Wólkę Batorską i Kolonię Wólka Batorska, o godz. 20.oo Batorz II, o godz. 20.3o Kolonię Batorz  i o godz. 21.oo Batorz I.

1. Przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik „Niedziela”.

1. Przypominam o właściwym stroju w kościele!