XVII Niedziela Zwykła – 29.07.2019

Tradycyjnie drugi miesiąc wakacji jest w naszym kraju miesiącem walki z nałogami szczególnie z alkoholizmem. Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. trzeźwości kieruje do wiernych apel o zerwanie z nałogami i wytrwanie w trzeźwości dla dobra naszych rodzin. Jest to także miesiąc maryjny co zaznaczają pielgrzymki zdążające na Jasną Górę i Święta: Wniebowzięcie NMP i MB Częstochowskiej i NMP Królowej. To miesiąc bogaty w wydarzenia historyczne wielu bliskie poprzez zaangażowanie w ruch „Solidarność”. Naznaczony jest także praca przy żniwach. Niech to wszystko uświadomi nam jak piękny czas rozpoczynamy i zaznaczmy to naszą postawą chrześcijańską.

 

1.Dzisiaj:

* adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca    Jezusowego  o godz. 20.oo

 

 1. W tym tygodniu:
 • w poniedziałek – wspomnienie Św. Marty
 • we wtorek Msza św. wotywna o św. Stanisławie, bp
 • w środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana, założyciela zakonu jezuitów
 • w czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciel zgromadzenia redemptorystów

I czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji kapłanów i dziękujemy za Eucharystię. Zapraszam na dziękczynnie dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej. Po Mszy św. o godz. 18.oo adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań

„ Godzina Święta”  indywidualna od 23.oo do 24.oo

 • I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 6.3o do 7.oo i od 17.oo do 18.oo. Po Mszy św. o godz. 18.oo nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 • I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź od godz. 17.oo. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 18.oo.

Około godz. 20. 15 procesja ze świecami w kierunku Janowa Lubelskiego.

 • I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych, zapraszam na różaniec o godz. 10.3o członków róż różańcowych i proszę o poprowadzenie tej modlitwy.

 

 1. Dziękuję za zrobione porządki w kościele. W sobotę zapraszam rodziny z Batorza I: Anny Mudrak, Ryszarda Drozda, Henryka Sawickiego, Michała i Andrzeja Widz. Będą prace porządkowe po malowaniu.
 1. Przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik „Niedziela”. 
 1. Dziękuję za prace przy zacieraniu i malowaniu w kościele panom; Jackowi Pyrak, Kamilowi Pastucha Damianowi Nieściur i Damianowi Zarzecznemu oraz Krzysztofowi Pastucha. Dziękuje także panu Wójtowi za pomoc w pracach.

Dziękuję także panu Marianowi Greli i młodzieży za 8 godzin pracy  poniedziałek przy trawniku, na parkingu i przy drzewach; Daśko Krystian, Graboś Kacper,

Grela Tomasz, Michałek Maciej, Mudrak Małgorzata, Pastucha Jakub, Pastucha Kacper, Pizoń Krystian, Sawicki Marcin, Sobótka Oliwia, Sulowska Natalia, Sulowski Gabriel, Sulowski Wiktor, Szczuka Dominik, Śmiałek Magdalena, Wójcik Piotr i Zielonka Andrzej.

 1. Przypominam o właściwym stroju w kościele!
 2.  W przyszłą niedzielę odczytam ofiary złożone w lipcu.
 3. Planujemy w kościele zakończenie zamalowywania ścian po powstałych bruzdach. Będą też założone odnowione drzwi wejściowe na chór i do maszynowni. Przy ołtarzach bocznych są już prowadzone prace, co widać. Ołtarz główny nie jest wykończony. Na zewnątrz chcemy wyrównać skarpy i dokończyć sianie trawy.