Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019

1.Dzisiaj:

* adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca    Jezusowego  o godz. 20.oo

W tym tygodniu:

• nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.oo, w niedziele podczas adoracji
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielewskiego, zakonnika
  • w środę rocznica święceń kapłańskich Ks. Bp Krzysztofa Nitkiewicza, polecamy jego posługę dla diecezji sandomierskiej w naszej modlitwie.

Wspominamy także odejście do wieczności ks. Tadeusza Prejsa, proboszcza w latach 1969 – 1987.

• w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza o. o godz. 7.oo i suma z procesją do czterech ołtarzy o godz. 10.oo.  Zapraszam orkiestrę, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do orszaku procesyjnego oraz asystę procesyjną. Feretrony i chorągwie wyprowadzamy z plebanii głównym wejściem.

Ołtarze przygotowują:

I. rodzice dzieci pierwszokomunijnych koło Zenona Greli

II. wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego pod krzyżem koło państwa Nieściur

III. Apostolat „Margaretka” pod krzyżem obok państwa Śmiałków

IV. Kandydaci do bierzmowania pod plebanią

W oktawie Bożego Ciała Msza św. o godz. 18.oo i procesja. W  niedzielę procesja po sumie.

W oktawie Boże Ciała Msze św. o szczęśliwe zbiory w tym tygodniu:

–  sobotę Kolonia Wólka Batorska

–  w niedzielę o godz. 16.oo  Wólka Batorska Las

• w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

1. W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny. W poniedziałek spowiedź od godz. 16.3o do 18.oo. We wtorek Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.15. Zapraszam dzieci, młodzież nauczycieli i rodziców.
  1. Dziękuję za posprzątanie kaplicy. W sobotę zapraszam rodziny z Kolonii Batorz: Jana Hałabisa i Stanisława Greli.
  1. Ministranci rozprowadzają tygodnik „Niedziela” i dwumiesięcznik „Miłujcie się”.
  1. Dziękuję za prace przy kościele:

* przy uzupełnianiu tynków 1 dzień:

Damian Zarzeczny, Dariusz Wieleba i Jarosław Zyśko

• przy wymianie futryn drewnianych w oknach 3 dni po 13 godzin:

Zenon i Marek Ładziakowie z pracownikami.