Wniebowstąpienie Pańskie – 02.06.2019 r.

1. Dzisiaj:

• adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 20:00

W tym tygodniu:

• Od poniedziałku nabożeństwa w starej plebanii. Dziękuję Panu Wójtowi i Pani Dyrektor a także pracownikom GOK –u za 7 miesięcy możliwości korzystania z sali.
  • Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18:00, w niedziele podczas adoracji
  • Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszam kandydatów do bierzmowania
  • W poniedziałek wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy. Msza św. ze względu na bierzmowanie w dekanacie o  w poniedziałek i wtorek godz. 17:00.
  • w środę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  • I czwartek miesiąca. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele
  • I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 17:00. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 18:00.
  • W sobotę wspomnienie św. Jadwigi, królowej.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończymy Okres Wielkanocny. Odpust w Błażku.

3. Dziękuję za udział w nabożeństwach majowych w kaplicy i pod figurkami. Wśród ministrantów i dzieci Mateusz Graboś uczestniczył we wszystkich.

4. W tym tygodniu przezywamy 40 rocznicę I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski i 20 rocznicę pielgrzymki do Sandomierza.  Z tej okazji młodzież gromadzi  się na dniach młodych diecezji od piątku do niedzieli – 13 osób.  W niedzielę z naszej parafii na główne uroczystości udają się 2 pary małżeński i członkowie Katolickiego Centrum Pomocy rodzinie. Zapraszam też innych.

5. Dziękuję za posprzątanie kaplicy. W sobotę zapraszam rodziny z Kolonii Batorz: Krzysztofa Zielonki i Adama Groszka.

6. Dziękuję za prace przy kościele i plebanii panom:

• Przy wykopywaniu korzeni i wywożeniu ziemi pracowali:

Koparka – Jan Trzciński  2 dni; Paweł Trzciński 1 dzień.

Traktor z przyczepą – Józef  Jakubaszek 2 dni ; Jan Kozik 2 dni; Sylwester Michałek 1 dzień; Jarosław Chałabis 3 dni; Waldemar Michałek 3 dni

• Przy naprawianiu dachu – Zenon i Marek Ładziakowie
  • Przy tynkowaniu  i uzupełnianiu ubytków po założeniu instalacji elektrycznej – Wójcik Tomasz, Jarosław Sulowski i Piotr Kot.
  • Za prace porządkowe: ministrantom: Mateusz i Kacper Pastucha, Marcin Sawicki, Piotr Wójcik, Kacper Graboś  i Marcin Daśko.
  • Panu Wójtowi i Strażakom za rozłożenie namiotów.

Dęby ofiarowali: Jarosław Chałabis, Feliks Sobótka, Adam Sobótka, Zbigniew Michalczyk (Batorz Drugi), Mateusz Mudrak, Sylwester Pastucha, Bogdan Jakubaszek, Łukasz Widz, Trzciński Wiesław, Jachura, Krzysztof Wójcik, Waldemar Michałek, z terenu kościoła 1 dąb i 2 jesiony.

Dziękujemy Andrzejowi Zarzecznemu za ścięcie drzew i transport do tartaku Piotra Skrzypka gdzie będą przetarte na deski w następnym tygodniu.

Proszę mieszkańców z Batorz II do wynoszenia ławek w poniedziałek na godz. 8:30

7. Listę ofiarodawców odczytam za dwa tygodnie.

8. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje tygodnik „Niedziela”.