VI Niedziela Wielkanocna– 26.05. 2019r.

1.Dzisiaj:

* Dzień Matki. Polecamy z wdzięcznością w naszych modlitwach nasze mamy także i te, które już odeszły.

* adoracja Najświętszego Sakramentu dla Intronizacji Najświętszego Serca    Jezusowego  od tej niedzieli do końca sierpnia o godz. 20.oo

* nabożeństwo majowe  z udziałem dzieci pierwszokomunijnych podczas procesji ze świecami o godz. 21.oo

W tym tygodniu:

• nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.oo. W piątek zakończenie nabożeństw majowych.
  • w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • w czwartek „Godzina Święta „ od 23.oo do 24.oo
  • w piątek Święto Nawiedzenia NMP . Rozpoczynamy nowennę przed zesłaniem Ducha Świętego na którą zapraszam młodzież  przygotowującą się  do sakramentu bierzmowania.
  • w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika. I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające: rozmyślanie, różaniec, modlitwa wynagradzająca. Procesja ze świecami w stronę Janowa Lubelskiego około godz. 20. 15
  • zakończenie Białego Tygodnia dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Różańcowej o godz. 10.oo  w Janowie Lubelskim. Rodzicom dziękuje za dar ołtarza z okazji I Komunii Świętej, którym  jest odnowienie 6 lichtarzy na ołtarz główny.
  • w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego ( przeniesiona z czwartku na niedzielę ) . Podczas każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. W miesiącu czerwcu nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa będą po Mszy św. o godz. 18.oo. Od 3 czerwca na starej plebanii.

1. Dziękuję rodzice dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kaplicy. W sobotę zapraszam rodziny z Kolonii Batorz: Jana  i Henryki Pastuchów, Dariusza Wójcika i Mariana Szyszki.

1. Dziękuję za prace w kościele panom: Henrykowi Sulowskiemu i Henrykowi Michałkowi.

1. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje tygodnik „Niedziela”.