V Niedziela Wielkiego Postu– 07.04. 2019r.

Zmarł ks. kan. Stanisław Piasecki emerytowany proboszcz parafii w Potoku Wielkim. Dziekan dekanatu Modliborzyce. Pogrzeb w środę o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Potoku Wielkim.

1. Dzisiaj jeszcze:

• Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15:00;
  • Gorzkie Żale o godz. 15;
  • Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców o godz. 16:00;
  • Adoracja dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o 19:00.

• W poniedziałek i środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20:30 do 21:30. Rozpoczynamy od rozważaniem męki Pana Jezusa, po 15 minutach indywidualnej modlitwy koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończymy adoracją Krzyża. W związku z pogrzebem ks. Piaseckiego adoracja we wtorek będzie o godz. 19:00 ponieważ o 20:30 w Potoku Wielkim będzie Msza św. kapłanów z dekanatu za zmarłego;
  • W czwartek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:00; Godzina Święta od 23:00 do 24:00;
  • W piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o godz. 17:00 ( w lasku ) i Msza św.;
  • Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed sumą gromadzimy się na chodniku przed kościołem o 10:45. Po poświęceniu palm ruszy procesja do kaplicy.

3. Do chorych z posługą sakramentalną udam się w poniedziałek od godz. 15:00 od Kolonii Batorz w stronę Wólki Batorskiej a we wtorek od godziny 9:00 na Ponikwy.

4. W czasie Triduum Paschalnego a więc od czwartku po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej do Wielkie Soboty – Liturgii Wigilii Paschalnej będzie nieustanna adoracja. Proszę bardzo o zaplanowanie rodzinnego czuwania.

5. Dziękuję parafianom za posprzątanie kaplicy. W sobotę zapraszam rodziny z Wólki Batorskiej: Stanisława Pastuchy, Henryka Sulowskiego, Stanisława Szymończyka, Jerzego Sulowskiego oraz Tomasza Pizonia. Proszę o posprzątanie terenu wokół GOK-u.

6. Kandydaci do bierzmowania w tym tygodniu przyniosą do każdego domu książeczkę o Bożym Miłosierdziu. Proszę o przyjęcie i zapoznanie się z treścią.

7. Ofiary na kwiaty go Grobu Pańskiego złożyły: Batorz I i Batorz II . Bóg zapłać!