IV Niedziela Wielkiego Postu– 31.03. 2019r.

1. Dziękuję wszystkim, którzy w tym czasie Wielkiego Postu, aby lepiej przeżyć wydarzenia paschalne: męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa włączyli się w przeżywanie czasu rekolekcji świętych. Dziękuję za przygotowanie Drogi Ekstremalnej.

Dzisiejsza niedziela zw. „Laetare” posiada akcent paschalnej nadziei i radości.

Dzisiaj jeszcze:

• Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.oo
  • Gorzkie Żale o godz. 15
  • adoracjadla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa  o   19.oo.

• I czwartek miesiąca. Dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania. Droga krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz. 16.oo. Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.oo.
  • I piątek miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 16.oo.

Droga Krzyżowa  dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.oo ( w lasku ).

Msza św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po drodze Krzyżowej.

• I sobota miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź od godz. 16.oo. Msza św. i nabożeństwo ( rozmyślanie, różaniec, modlitwa wynagradzająca ) o godz. 17.oo.
  • I niedziela miesiąca. Istnieje zwyczaj zasłaniania krzyży aż do Wielkiego Piątku.

Po Mszy św. o godz. 7.3o i 11.oo adoracja Najświętszego Sakramentu.

Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców o godz. 16.oo.

1. W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do środy jest adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.3o do 21.30. Rozpoczynamy od rozważaniem męki Pana Jezusa, po 15 minutach indywidualnej modlitwy koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończymy adoracją  Krzyża.

1. Proszę o zgłaszanie chorych zakrystii, kancelarii oraz telefonicznie. W przyszłą niedzielę podam termin w którym udam się z posługa sakramentalną.

1. Dziękuję parafianom za posprzątanie kaplicy. W sobotę zapraszam rodziny z Wólki Batorskiej: Tadeusza Trzcińskiego, Leszka i Feliksa Gałusa oraz Józefa Zyśko.