III Niedziela Wielkiego Postu– 24.03. 2019r.

Rozpoczęliśmy czas rekolekcji wielkopostnych, które przeprowadzi Proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Woli Trzydnickiej ks. Jerzy Król.

1. Dzisiaj jeszcze:
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.oo
  • Gorzkie Żale o godz. 15.15
  • adoracja dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa  o   19.oo.
  • we poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Msze św. o godz. 8.15    ( szkolna), 10.oo i 17.oo.
  • w czwartek ostatni miesiąca wspólna godzina święta od 23.oo do 24.oo zakończona także adoracją Krzyża.
  • Droga krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz. 16.oo

dla dorosłych i młodzieży w piątek o godz. 17.oo

( w lasku ). Po Drodze  Krzyżowej Msza św.

Ekstremalna rozpoczyna się Mszą św. o godz. 20.oo.

Po Mszy św. w grupach ( można utworzyć swoją ) uczestnicy w określonych odstępach czasowych  przejdą w milczeniu  drogę 15 km  ( drogi polne, leśne lokalne ). Rozważania przy stacjach Drogi Krzyżowej ( każda grupa otrzyma materiały do rozważania ). Każda osoba uczestniczy na własną odpowiedzialność, osoby niepełnoletnie tylko pod opieką rodziców bądź dorosłych opiekunów.  Drogę Krzyżową zakończy każda grupa w kaplicy w Batorzu. Zapisy u pana Andrzeja Brodowskiego osobiście lub telefonicznie: 661 958 320.

1. W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do środy jest adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.3o do 21.30. Rozpoczynamy od rozważaniem męki Pana Jezusa, po 15 minutach indywidualnej modlitwy koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończymy adoracją  Krzyża.
  2. Dziękuję parafianom za posprzątanie kaplicy. W sobotę zapraszam rodziny z Wólki Batorskiej: Jana Zyśko Stanisława Felek i panią Urszulę Sulowską.

1. Lista ofiarodawców zbiórki z ostatniej niedzieli będzie odczytana w przyszłą niedzielę.